Čarovné lúče oblažujú telo aj dušu

Predstavte si ten relax. Vonku zúri zimná víchrica, je hlboko pod nulou, ale vy sedíte v elegantnej drevenej kabíne naplnenej vôňou eukalyptu. Počúvate obľúbenú hudbu a telom sa vám rozlieva blahodarné teplo. A to všetko si užívate v pohode svojho domova.

Z „ríše stresu“ do svojho domova
Priaznivé účinky tepla poznali už starí Číňania, ktorí svojim pacientom prikladali na rôzne časti tela ohriate kamene. V modernej dobe už nemusíme zakladať oheň a rozpaľovať balvany alebo cestovať k brehom Žltej rieky.
Všetko zariadia infračervené lúče. Ich účinky sú známe desiatky rokov, ale spočiatku boli využívané iba v medicínskych zariadeniach, v kúpeľoch, wellness centrách alebo v kozmetických salónoch. V poslednej dobe sa však ich popularita rýchle šíri priamo do našich bytov alebo rodinných domov. Na trhu sa totiž objavili domáce infrasauny, ktoré metódu vysoko efektívneho a do hĺbky namiereného prehrievania tela umožňujú – doslova každému.
Elixír zdravia plnými dúškami
Moderná infrasauna môže pri zbežnom pohľade pripomínať tradičnú fínsku saunu. Ale zdanie klame. Vo vnútri kabíny, spravidla vyrobenej z dreva ušľachtilého kanadského jedlovca, sú umiestnené špeciálne vyhrievače produkujúce infračervené teplo, ktoré zohrieva nielen povrch tela, ale sústredene preniká až do hĺbky tkaniva.
Teplo, ktoré sa šíri vo vnútri tela, podľa odborníkov spaľuje nadbytočné kalórie, a tým znižuje nadváhu. Lekári tiež vyzdvihujú jeho kladný vplyv na krvný obeh a na posilnenie kardiovaskulárneho systému. Fyzioterapeuti zase upozorňujú na to, že uľavuje od bolesti svalov a pomáha rozhýbať stuhnuté kĺby. Zároveň však teplo vyžarované infračervenými lúčmi posilňuje imunitný systém. Zvýšeným potením totiž z ľudského tela odchádzajú nežiaduce toxíny. Veľkou výhodou je, že pobyt v infrasaune si môžu dopriať aj ľudia, ktorým lekári klasické saunovanie v horúcej pare zo zdravotných dôvodov neodporúčajú.

Pre každodennú krásu a relax
Infrateplo má tiež mimoriadne priaznivý vplyv na ľudskú pokožku. Najmä ženy oceňujú, že im pravidelný pobyt v infrasaune vypína a spružňuje kožu na všetkých partiách tela. Teda, na tvári, na stehnách aj na bokoch. A rovnako pozitívne pôsobí na psychiku. Pomáha totiž vyplavovať tzv. hormóny šťastia – endorfíny, ktoré navodzujú príjemné pocity, účinne odbúravajú stres a zvyšujú intelektuálnu i telesnú aktivitu. Významne tým pomáhajú odpočívať a rýchle regenerovať sily po náročnom pracovnom dni alebo po športových aktivitách.

Elegantná stavebnica s plným komfortom
Domáce infrasauny sa bežne predávajú ako stavebnicový systém. Stačí mať 1 – 2 m2 voľného priestoru (napríklad v kúpeľni, v spálni či na chodbe) a zásuvku na 230 V. Nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy ani pomoc elektrikára. Jednotlivé diely zložíte priamo na mieste v priebehu pár desiatok minút.
Moderné infrasauny sú veľmi elegantným doplnkom každého interiéru a spravidla sú vybavené všetkým, čo pobyt v nich spríjemňuje na maximum. Nechýba digitálny panel s diaľkovým ovládaním, lampa na čítanie, zabudované rádio s MP3 a ďalšie vymoženosti, ako je napr. ionizátor. Toto dômyselné zariadenie zaistí, že pri svojom pobyte v kabíne budete dýchať takmer vysokohorský vzduch.

DaB
Snímky: Mountfield

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk