Dom k vašim službám

Takmer každá domácnosť rieši otázku zníženia nákladov na energie. Naše podnebné pásmo zaznamenáva počas letného obdobia „tropické“ horúčavy. Vzhľadom na výrazné klimatické zmeny sa nevyhnutnou súčasťou vybavenia každej stavby stali exteriérové žalúzie. Štatistické výsledky energetických závodov preukázali, že počas slnečných dní s teplotou okolo 30 ºC narastá celkový objem distribuovanej elektriny vďaka nákladom na chladenie a vyrovnáva sa nákladom na vykurovanie počas zimného obdobia.

Takmer každá domácnosť rieši otázku zníženia nákladov na energie. Naše podnebné pásmo zaznamenáva počas letného obdobia „tropické“ horúčavy. Vzhľadom na výrazné klimatické zmeny sa nevyhnutnou súčasťou vybavenia každej stavby stali exteriérové žalúzie. Štatistické výsledky energetických závodov preukázali, že počas slnečných dní s teplotou okolo 30 °C narastá celkový objem distribuovanej elektriny vďaka nákladom na chladenie a vyrovnáva sa nákladom na vykurovanie počas zimného obdobia.

Komfort obsluhy žalúzií
V súvislosti s aktuálnym poznatkom, súvisiacim so vznikom tepelných mostov pri mechanickom ovládaní žalúzií, ponúka motorizovaná tieniaca technika elimináciu mostov a stala sa bežným štandardom. Trendom sa však stala automatizácia, ktorá šetrí náklady a prispôsobuje sa aktuálnym potrebám užívateľa.
Vďaka rozličným senzorom môže tieniaca technika priniesť úsporu v závislosti od nameraných vonkajších a vnútorných teplôt a chrániť samotnú tieniacu techniku pred poškodením. V zime sa napríklad žalúzie alebo rolety na noc stiahnu a zima zostane vonku, naopak v priebehu dňa sa vytiahnú, aby sa interiér vášho domu mohol príjemne vyhriať vďaka slnečným lúčom. Týmto spôsobom môžete ušetriť približne 800 kWh energie. V lete zasa žalúzie, rolety či markízy ochránia interiér pred nadmerným slnečným žiarením, nehovoriac o znehodnotení zariadenia interiéru škodlivým UV žiarením.
Ak sú počas dňa stiahnuté exteriérové žalúzie, je teplota v interiéri nižšia o 5 – 10 °C v porovnaní s teplotou v exteriéri. Použitím časového spínača užívateľ dosiahne požadovanú reguláciu svetla počas dňa alebo simuláciu obývania počas svojej neprítomnosti. Môžete tak napríklad odradiť neželaného návštevníka a užiť si svoju dovolenku bez obáv.

Ovládanie žalúzií na diaľku
Ovládanie tieniacej techniky prostredníctvom počítača, smartfónu alebo tabletu je hudbou prítomnosti a zďaleka nie je také cenovo nedostupné, ako by sa mohlo zdať. Spoločnosť K-system priniesla ako prvá na slovenský trh dva nové systémy, ktoré ponúkajú priamo výrobcovia inteligentných motorov vhodných pre tieto systémy. Jedným z nich je CENTERO server, ktorý pripojíte pomocou sieťového kábla k domácemu routeru tak, aby prijímal príkazy z mobilného telefónu či tabletu prostredníctvom internetu, pripojenie na internet nie je podmienkou. Stačí vám iba domáce ovládanie v dosahu vašej WiFi siete. Server CENTERO je štandardne nakonfigurovaný tak, aby mohol byť pripojený a prevádzkovaný káblom do domácej siete bez toho, aby predtým bolo nutné čosi nastavovať.
Vďaka bezplatnej intuitívnej aplikácii pre iOS alebo Android máte prístup k domácej technike z celého sveta. Aplikácia má množstvo funkcií – napr. Astrofunkcia pohybuje roletami či žalúziami podľa pohybu slnka v rámci lokálneho umiestnenia. V ponuke „Scény“ si môžete tvoriť vlastné scenáre a zlučovať si niekoľko rôznych povelov do jedného hromadného prístupu. V súčasnosti nie je problémom ani pripojenie produktov tretích strán, ako sú chytré práčky či sušičky, televízory a pod.

Ponúkame aj smart riešenia
Od novembra 2015 je dostupný pre slovenských zákazníkov aj systém TaHoma®. Jednoduché ovládanie zabezpečuje graficky prehľadná aplikácia, ktorú môžete mať v počítači, tablete alebo mobile so systémom Android a iOS. Hlavnými výhodami systému je okrem intuitívneho ovládania aj presná spätná väzba o stave jednotlivých zariadení. Môžete byť teda kdekoľvek a rýchlo zistíte, čo sa deje vo vašom dome. V prípade ohrozenia ste o tejto skutočnosti obratom informovaní, čo vám umožní okamžitú reakciu (napríklad v prípade požiaru alebo vlámania). Bezpečnosť a automatizácia tieniacej techniky je tak v rukách koncového užívateľa.
Výhodou všetkých systémov je skutočnosť, že neustále prebieha ich aktualizácia. Ak si teda zakúpite ktorýkoľvek z ponúkaných systémov, budete mať aj v budúcnosti ten najmodernejší software. Do už zakúpeného systému môžete aj v budúcnosti doplniť ďalšie prvky, ako je na­príklad osvetlenie, riadenie vykurovacích systémov, alarm, bezpečnostné systémy, atď.

Spoločnosť K-system je jediným výrobcom exteriérových žalúzií na slovenskom trhu, ktorý okrem značky Somfy ponúka aj motory nemeckej firmy ELERO, vyrobené v Nemecku. Obaja výrobcovia poskytujú na svoje výrobky záruku 5 rokov.

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk