Drezy Blanco = nemecká kvalita

Trh s kuchynskými drezmi je v dnešnej dobe natoľko široký, že vyznať sa v ňom môže byť pre laika zložité. Výber materiálu, tvaru, veľkosti či umiestnenie predstavuje hádanku, ktorú sa pokúsime vyriešiť so značkou BLANCO.

Voľbou kuchynského drezu sa podčiarkuje nielen štýl, ale aj funkčnosť kuchyne. Pri zariaďovaní kuchyne je podstatné premyslieť si umiestnenie drezu, pretože práve jemu sa zvyčajne prispôsobuje tvar drezu. Podstatné je mať na zreteli, že forma a veľkosť úzko súvisia s funkčnosťou a účelnosťou drezu. Dôležitá je aj výška, drez by nemal byť umiestnený veľmi nízko, aby sme sa k nemu nemuseli zohýbať, čo by sa mohlo negatívne prejaviť na našej chrbtici.

Správnou voľbou kuchynského drezu si vieme prácu v kuchyni uľahčiť. Keďže najviac času prestojíme práve pri kuchynskom dreze, mal by byť nárok na jeho kvalitu vysoký. BLANCO ponúka drezy v troch materiálových vyhotoveniach: antikor, kameň – SILGARNIT® PuraDur® a keramika.

Antikorózne, teda nehrdzavejúce, alebo hovorovo povedané nerezové drezy BLANCO reprezentujú tradičný, vysoko komfortný materiál s celým radom vynikajúcich vlastností. Antikor nepodlieha korózii, je odolný voči teplotám a domácim kyselinám. Vďaka dostatočnej pružnosti ho nárazy nepoškodia. Jeho hladký povrch je nenáročný na údržbu.

BLANCO ponúka inovatívny antikorózny materiál s označením Durinox. Antikor s týmto označením má krásnu jemne hodvábnu optiku, vďaka ktorej pôsobí antikorózny povrch extrémne homogénne. Durinox zaručuje dvakrát väčšiu tvrdosť ako obvyklý antikor, čo sa vyznačuje extrémnou odolnosťou voči poškriabaniu a odtlačkom prstov. Výnimočné ručné opracovanie radu drezov BLANCO ZEROXLINE, ktoré sú vsadené do pracovnej plochy z antikoru Durinox, predstavuje špičku nielen v materiálovom, ale dizajnovom spracovaní.

Veľmi obľúbené sú kameninové drezy, ktoré vznikli zo spojenia akrylu s prírodným materiálom – kameňom. Značka BLANCO ponúka revolučný materiál SILGRANIT® PuraDur®, ktorého kvalita sa prejavila vo vysokej odolnosti voči poškriabaniu. Silgranitový drez s označením PuraDur zaručuje hygienicky ochranný štít proti nečistotám a baktériám, čím uľahčuje údržbu. Na dotyk príjemný, ale dostatočne robustný materiál znesie teploty do 280 °C a odoláva UV žiareniu, čím má zaručenú farebnú stálosť. Nemecká kvalita sa prejavila nielen v materiálovej odolnosti, ale aj v širokej palete farieb a tvarových vyhotoveniach.

Najkrajšie a najjednoduchšie spojenie prírody a dizajnu predstavuje keramický drez. Vďaka špeciálnemu zapečateniu PuraPlus® má keramický drez BLANCO efekt odperlenia vody z povrchu, čo zamedzuje tvorbe usadenín a fľakov. Keramické drezy sú nie len krásne lesklé na pohľad, ale vďaka jednoduchým kontúram a pastelovým farbám garantujú nadčasovú eleganciu.

Nemecký výrobca BLANCO patrí vďaka technologicky moderným procesom výroby, certifikovanému manažmentu kvality a inovatívnym konceptom funkčnosti medzi popredných výrobcov kuchynských umývacích centier. Kuchynský drez BLANCO predstavuje funkčné spojenie drezu, batérie a systému triedenia odpadu.

Dokonale zladené komponenty – od inovatívneho drezu, k nemu zladenej batérie až po inteligentný triediaci a organizačný systém, zaručujú maximálnu funkčnosť a komfort v každej kuchyni.

Ďalšími šikovnými pomocníkmi pri práci na kuchynskom dreze sú doplnky v rámci drezu. Posuvná doska na krájanie alebo misky na mieru zväčšujú pracovnú plochu a uľahčia prácu. Dizajnovo a funkčne zapadnú do drážok na dreze, čím zabezpečujú potrebnú stabilitu na krájanie. Praktickým doplnkom môže byť aj v dreze zabudovaný dávkovač umývacieho prostriedku či batéria s vysúvacou sprchovou hlavicou.

Nemecký výrobca BLANCO vytvára koncept dokonalej harmónie drezov a ich príslušenstva pre každého.

Výhradný dovozca výrobkov značky

Blanco pre Slovenskú republiku:

ANCOR Slovakia, s.r.o.

Bratislavská cesta 4385/10B

926 00 Sereď

tel.: 031/701 5021-2

mobil: 0915/818-939

fax: 031/789 72 04

e-mail: ancor@ancor.sk

www.blanco.sk

 

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk