Editorial

Prvé tohtoročné vydanie časopisu Dom a Byt, ktoré držíte v rukách, začína 22. ročník tohto vami obľúbeného časopisu. Pri takýchto príležitostiach sa píše o plánoch, predpokladoch a zámeroch, čo by sa malo v ďalšom roku dosiahnuť a ako sa bude smerovať ďalej. Žiaľ, doba, ktorú žijeme, nám nedáva veľa príjemných perspektív. Vo svete vládne chaos, v Európe chaos a aj u nás doma je „pekne“ rušno.
To vďaka voľbám a predvolebnej kampani.

Dennodenne sme konfrontovaní s kšeftíkmi „vyvolených“, ktoré ukazujú, ako sa, doslova a do písmena, kradne v každej oblasti štátu, kde sú prideľované peniaze zo štátneho rozpočtu a kde zasa chýbajú. Zároveň vidíme, že peňazí je na všetko a je ich „požehnane“, len keby sa ich podarilo ustrážiť. Zložiek štátu je na to dosť. Ja však mám pocit, akoby ich nik z tých, ktorí sú za to zodpovední a berú aj dosť vysoké platy, nechcel usmerňovať, aby zlodejom dali „po prstoch“. Je veľmi zlé, že ak už sami akosi nechceme ctiť siedme z Desatora – nepokradneš, tak neexistuje v celej spoločnosti žiadna „sila“, ktorá by povedala – tak už dosť, takto nie!

Máte aj vy taký pocit? Otázka teda znie: Pomôžu nové voľby? Obávam sa, že ani nie. Ukazuje to úroveň volebnej kampane. Všetko sa orientuje na slogan „lebofico“ a strany zo stredopravého sektoru nám občanom neponúkajú nič z toho, čo by sa malo zlepšiť a vyriešiť pre skvalitnenie života obyčajného človeka. Tí, ktorí by mali takéto riešenia vo svojich programoch, nemajú šancu dostať sa do parlamentu. Marketing vládnucej strany je sofistikovane prepracovaný a dokonale načasovaný. To, ako sa rozhýbala vláda pred voľbami, keď zrazu boli peniaze na populistické kroky, ukazuje, že by to šlo aj počas bežných rokov vládnutia. Chcelo by to však do tohto „chaosu“ dostatku peňazí zaviesť systém.
Príkladom sú tri programy z balíčkov. Dotácia
Zateplenie RD – akosi postála, Podpora OZE – je tam
115 mil. eur a peniaze sa „dávkujú“ občanom po milióne a hodinu po začatí prihlasovania sú peniaze „fuč“ – prijímanie žiadostí sa zastaví. Na Program nájomných bytov nebolo dlho, dlho nič a zrazu peniaze sú – Nitra je pripravená a nik iný. Takýto „kampaňovitý“ systém prideľovania dotácií, chtiac či nechtiac, vyvoláva pochybnosti, či to tak ozaj musí byť. Nik z politikov však nehovorí, že keď on bude vo vláde, tento „chaos“ s prideľovaním peňazí zmení.
Čo nás teda čaká?
Ja vám, milí naši čitatelia, viem ponúknuť „len“ množstvo noviniek zo sveta stavebníctva, ktoré by vám vedeli pomôcť pri stavbe vášho bývania. Zostaňte nám teda verní svojou priazňou aj po celý rok 2016…

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk