Elektrokotol – najjednoduchší spôsob vykurovania na Slovensku

Elektrická energia je pre domácnosti stále najdostupnejším energetickým zdrojom, oveľa dostupnejším než napríklad zemný plyn. Elektrické kotly preto predstavujú najjednoduchšiu možnosť pre vykurovanie bytov, rodinných domov či iných interiérov.

Elektrokotly momentálne zažívajú boom. Trend zateplenia budov (ich obvodových múrov, striech) a použitia kvalitných okien razantne znížil tepelné straty domov či bytových jednotiek.Tie už nepotrebujú toľko energie na vykurovanie ako kedysi, vďaka čomu klesli prevádzkové náklady a tento druh vykurovania sa stal cenovo oveľa dostupnejším.

Nový elektrokotol Protherm Ray

Nový elektrokotol Protherm Ray

Jednoduchá montáž

Rozumnou cenou, nenáročnou montážou a spoľahlivým fungovaním vyniká nový rad závesných elektrických kotlov Ray značky Protherm. Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia im na veľtrhu Aquatherm v Nitre udelila ocenenie „Slovenský výrobok roka 2019“. Či už ide o rekonštrukcie alebo o novostavby, tieto zariadenia predstavujú veľmi jednoduchý, komfortný, bezpečný a takmer bezstarostný spôsob vykurovania. Ich ďalšou výhodou je fakt, že na odvod spalín im postačuje dymovod. Neprodukujú žiadne emisie, čo je výhodné aj pre ich použitie tam, kde sú časté inverzie a ohrozenia smogom. Vynikajú aj tým, že sú úplne tiché. Ich ovládanie je jednoduché a prehľadné.Vďaka novej technológii, ktorá zahŕňa nové spôsoby regulácie, sú zároveň aj šetrnejšie než staršie kotly tohto druhu. Majú totiž zabudované nové, zdokonalené vysokoúčinné čerpadlo s nízkou spotrebou elektrickej energie, ktoré veľmi rýchlo dodá teplo pre vaše radiátory či podlahové vykurovanie.

Smart regulátor MiGo

Smart regulátor MiGo

Vyrobené na Slovensku

Možností je mnoho, elektrický kotol Ray môžete skombinovať napríklad s externým zásobníkom na teplú vodu a zabezpečiťtým komfort teplej vody aj pre viacčlennú rodinu. V domácnosti určite oceníte praktické rozmery elektrokotlov Ray, vďaka ktorým sa zmestia do kuchynskej skrinky, do výklenku na chodbu či pod schodisko.Tieto kotly sú vyrábané priamo na Slovensku, vo výkonových radoch od 6 kW do 28 kW s možnosťou zapojenia do kaskády. Sú vhodným riešením vykurovania najmä pre oblasti, kde nie je dostupná plynofikácia, napríklad pre poľnohospodárske usadlosti, chalupy či chaty v horských oblastiach.

Ovládanie vykurovania cez smartfón.

Ovládanie vykurovania cez smartfón.

Ak v domácnosti dbáte na každodenné šetrenie a máte radi flexibilitu, najlepšou voľbou je elektrokotol Ray v kombinácii s inteligentnou reguláciou. Jednou z možností je smart regulátor MiGo, ktorý vám umožní ovládanie vykurovania na diaľku prostredníctvom internetu a aplikácie vo vašom smartfóne či tablete.

www.protherm.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk