Fasáda, ktorá stiera hranicu medzi interiérom a exteriérom

Panoramatický fasádny systém Schüco FWS 35 PD si vyslúžil zlaté ocenenie 2017 iF Gold Award. Toto prestížne ocenenie za dizajn je pravidelne udeľované už od roku 1953. Hodnotiteľskú 58-člennú komisiu zaujal panoramatický dizajn fasády Schüco FWS 35 PD (Panorama Design) s profilom šírky len 35 mm ktorý je subtílny a elegantný a aj čo sa týka tepelnej izolácie a bezpečnosti. Stĺpikovo – priečnikový fasádny systém vytvára štíhly a čistý dizajn fasád. Konštrukcia pozostáva z staticky nosných profilov z hliníka pohľadovej šírky len 35 mm, čím maximálne podporuje transparentnosť a prináša panoramatické výhľady. A to nielen pri inštalácii veľkých plochých plôch, ale aj u rohových spojov. Schüco vyvinulo riešenie s možnosťou eliminácie vertikálnych stĺpikových profilov. Systém je navyše výborne riešený z hľadiska požiadaviek na vetranie, odvod vody i bezpečnosť. Bol testovaný na odolnosť proti vlámaniu do triedy RC 3. Vysoko tepelne izolovaný variant systému s označením – „SI“ disponuje certifikátom Passive House Institute, ktorý sídli v nemeckom Darmstadte. Ide o špičku v transparentných fasádnych systémoch pre stavby s veľmi nízkymi stratami tepla cez fasádu.

fasada 1

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk