Domov Diskusné Fóra O vykurovaní v dome Energetické štítky pre vykurovaciu techniku

Táto téma obsahuje 0 odpovedí, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  domabyt pred 5 rokmi, 4 mesiacmi.

Zobrazuje sa príspevok 1 (z 1 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #15764

  domabyt
  Keymaster

  Podľa novej smernice Európskej únie známej ako smernica „Ekodizajn“, musia byť všetky zdroje tepla do 70 kW a zásobníky teplej vody do 500 litrov uvedené na trh po 26. septembri 2015, označené štítkom s energetickou účinnosťou, podobne ako je to pri iných domácich spotrebičoch a bielej technike. Spotrebitelia sa tak budú môcť na základe farieb a písmen rýchlo zorientovať v energetickej účinnosti produktov a o ich vplyve na životné prostredie. Toto nariadenie sa vzťahuje aj na celé vykurovacie systémy zostavené z viacerých komponentov. V takom prípade za správne označenie zodpovedá tzv. uvádzač na trh, teda odborný kúrenár.

  Ako vyzerá štítok produktu a štítok systému

  Štítky označujúce energetickú účinnosť vykurovacích zariadení a systémov, nasledujú princíp známy z označovania domácich spotrebičov. Budú využívať kategórie „A až G“ s optický označením rozličnými farbami. Zdroje tepla sa predbežne delia do deviatich tried účinnosti od A++ do G. Zatiaľ čo triedy A až G obsahujú rozličné druhy konvenčných vykurovacích kotlov, triedy A+ a A++ majú podporovať systémy pre využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Ohrievače vody sú rozdelené do tried A až G. Od roku 2019 budú platiť nové triedy účinnosti, potom pribudne pre zdroje tepla trieda A+++, pri ohrievačoch vody trieda A+ – v obidvoch skupinách produktov odpadnú najnižšie triedy E až G.

  popis k infografike-11

Zobrazuje sa príspevok 1 (z 1 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk