Domov Diskusné Fóra O vykurovaní v dome Viessmann podporuje trhových partnerov servisným balíčkom

Táto téma obsahuje 0 odpovedí, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  domabyt pred 5 rokmi, 3 mesiacmi.

Zobrazuje sa príspevok 1 (z 1 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #16090

  domabyt
  Keymaster

  Už od 26. septembra 2015 to budú musieť remeselníci montujúci systémy UK vo svojich ponukách na zdroje tepla, zariadenia na prípravu teplej vody ako aj zásobníky, či kompletné systémy budú musieť uvádzať účinnosť zariadenia v zmysle smernice EÚ. Táto smernica zavádza povinnosť vytvoriť pre zariadenia energetické štítky veľmi podobné tým ako majú chladničky, pračky… Okrem toho sú povinní v brožúrkach a reklamných materiáloch uvádzať aj energetickú triedu daných produktov a na vystavených zariadeniach umiestniť známy štítok s patričnou energetickou triedou.

  Nové a v celej Európe jednotné označovanie energetickej účinnosti má za cieľ poskytnúť stavebníkom a rekonštruujúcim porovnávací základ ako aj rozhodovaciu pomôcku pre obstarávanie nového vykurovania. Potrebný legislatívny rámec poskytuje Smernica o označovaní energetickej účinnosti 2010/30/EU ale aj smernica ErP (Energy related Products – energetické produkty), ako aj nasledovné vyhlášky EÚ:

  Vyhláška 2013/811/EU o označovaní energetickej spotreby vykurovacích zariadení pre miestnosti ako aj kombinované zariadenia. Pričom sem spadajú vykurovacie kotly do výkonu 70 kW na ľahký vykurovací olej či plyn, tepelné čerpadlá či blokové kogeneračné jednotky ako aj systémy so solárnymi kolektormi a reguláciami.

  Vyhláška 2013/812/EU o označovaní energetickej spotreby zariadení na prípravu teplej vody, zásobníkov do objemu 500 litrov a združených zariadení.

  Balíky firmy Viessmann oštítkované už od výroby

  Náklady spojené s určením systémového štítku odpadajú v prípade predkonfigurovaných systémových riešení, napr. balíkových zostáv. Ucelená ponuka firmy Viessmann má k dispozícii systémové komponenty pre všetky aplikačné oblasti ako aj energetické nosiče, ktoré sú vzájomne zladené a ktoré prostredníctvom nadradených systémových regulačných prvkov dôsledne využívajú potenciál rôznych systémových konfigurácií dosávaných a montovaných zostáv TZB. Viessmann poskytne v týchto prípadoch už hotový a kompletný systémový štítok ako aj potrebné dátové listy, takže údaje možno okamžite uviesť v danej ponuke pre zákazníka. Kombinované a kompaktné zariadenia, ako aj predkonfigurované balíky so zásobníkovým ohrievačom vody vykazujú klasifikáciu účinnosti pre vykurovanie miestnosti ako aj pre prípravu teplej vody. Partneri firmy Viessmann majú tú výhodu, že všetky komponenty sú vzájomne zladené a bez problémov spolupracujú. Okrem toho odpadá práca so zostavovaním nového systémového štítku, lebo Viessmann poskytuje toto stanovenie a poskytnutie štítku ako službu.

  ErPlabel+produkt

Zobrazuje sa príspevok 1 (z 1 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk