HLUK – nepriateľ ťažkého kalibru

Máte aktívne deti, ktoré sa rady preháňajú po byte? Robia vaši susedia každý týždeň večierok? Nesťahujte sa! Odhlučnite svoj byt zvukovo izolačnými doskami WOLF.

V dnešnej dobe, keď je hluk ohrozujúci nielen
pohodu, ale aj ľudské zdravie, čoraz väčší problém, je hľadanie cesty k jeho odstráneniu veľmi dôležité. Prekvapivo jednoduchý systém WOLF dokonale odhluční byt a vy si budete opäť užívať vytúžené ticho.

Miesto použitia
Dosky môžete použiť na podlahy, steny, stropy a šikminy. Pokládka alebo montáž sa vykonáva suchou cestou. Na podlahe musia dosky ležať celoplošne v kontakte s podkladom, pri stenách a  strope montujeme dosky na pomocný rošt. Na dosky „šróbujeme“ ako finálnu povrchovú vrstvu napr. sadrokartón, ktorý následne polepíte vašou obľúbenou tapetou alebo natriete obľúbenou farbou. Pri podlahách je možné použiť ľubovoľnú podlahovú krytinu, ako je linoleum, koberec, dlažba alebo laminát.
Obrovskou výhodou je hrúbka dosky, len 15 mm. Pri takejto hrúbke izoluje rovnako ako 300 mm hrubá stena z tvárnic. Tým pádom svoj obytný priestor zmenšíte len minimálne a nebude treba podrezávať dvere a zárubne. Dosky WOLF znášajú veľké plošné a bodové zaťaženie, nemusíte sa teda obávať umiestniť na podlahu knižnicu alebo kuchynskú linku.

Z čo sú dosky vyrobené?
Dosku tvorí vrstevnatý papierový kartón z potravinárskeho priemyslu, ktorý je celkom naplnený veľmi jemným kremičitým pieskom. Výrobok je zdravotne úplne neškodný a biologicky odbúrateľný. Je vhodný aj do miestností pre alergikov.
Dosky WOLF vyrába od roku 2003 nemecká firma WOLF Bavaria. Sú dodávané do celej Európy, USA, Kanady a od roku 2010 ich poznáme aj u nás na Slovensku. Vďaka systému suchej pokládky a montáže prebieha všetko veľmi rýchlo a jednoducho. Dosky sú ihneď pochôdzne a bez časových obmedzení môžeme pokladať finálnu krytinu. Tým sa stáva celá pokládka alebo montáž veľmi efektívnou a cenovo výhodnou. Dosky sa taktiež veľmi dobre uplatňujú v drevostavbách. Časté obavy stavebníkov z hlučnosti vo vnútri drevostavby sú vďaka doskám WOLF zbytočné.
Podrobnejšie informácie nájdete na webových stránkach.

Text a snímky: VUNO HREUS, s.r.o.

www.doskywolf.sk

Orava RM-2000 – guru na mixovanie rýchlo a komfortne

Veľa vitamínov, minerálov, živín z ovocia či zeleniny, namixovaných do chutných pokrmov a uchovaných na maximum aj v upravenom stave naštartuje naše telo a celý deň ho udržiava ako dobre namazaný stroj. To najlepšie z darov prírody v podobe výživných smoothies, lahodných kokteilov, do hladka pripraveného zeleninového pyré či bylinkového pesta vám rýchlo a komfortne pripraví guru na mixovanie Orava RM-2000. S až 32-tisíc otáčkami za minútu dokáže upraviť každú vitamínovú bombu do podoby dobre stráviteľnej pre telo, vrátane zelenej listovej zeleniny ako špenát, rukola či kapusta. Zvládne aj sekanie orieškov či drvenie ľadových kociek, ak zatúžite po osviežujúcej ovocnej dreni z mrazeného alebo čerstvého ovocia. Mliečne kokteily z jeho produkcie zasa ocení drobizg a fanúšikovia športu. Poľahky zvládne aj prípravu polievok a omáčok z rôznych kútov sveta. Je zhotovený v atraktívnom dizajne z vysokokvalitných a odolných materiálov, ovláda sa jednoducho regulovaním počtu otáčok manuálne či automaticky a je zabezpečený tak, aby ste sa pri mixovaní vyhli drobným nehodám. Vyčistíte ho expresne a bez námahy.

www.orava.eu

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk