Konštrukcia zrubového domu od Drevodomu Orava

Obľúbenosť zrubových drevodomov je založená na pohodlí, komforte a jedinečnej atmosfére dreva ako prírodného materiálu, ktorý má blahodárny vplyv na psychiku človeka. Naše konštrukčné riešenia sú zamerané tak, aby sa domy realizovali ako energeticky efektívne a úsporné. Na technologickej schéme vidíte podrobne popísané konštrukčné skladby jednotlivých stavebných prvkov, z ktorých sa naše domy skladajú. Domy sú ekologické a zdravie človeka nepoškodzujúce. V našich domoch získate nízke prevádzkové náklady a aj ceny sú prijateľné.

Návrat k prírode

Zrubový stavebný systém z presne opracovaných prvkov z prírodného dreva alebo z lepeného, predom vysušeného dreva, ktoré sa používa pri zruboch nad 92 mm. Lamely sú v zrube dve a pri hrubších aj tri. Tieto zrubové stavby predstavujú kostru výrobného programu našej spoločnosti.

Zruby, z ktorých sa naše domy, chatky, ale aj viacúčelové stavby realizujú, sú vytvorené vo výrobnom závode na moderných CNC strojoch v presne vypočítaných rozmeroch a s presne vyfrézovanými zámkami pre spojenie prvkov do nosného skeletu. Horizontálne spojenie prvkov – zrubov je po presnom vy­frézovaní a utesnení komprimačnými páskami veľmi presné a prakticky vzduchotesné. Stavebný systém býva riešený ako nezateplený – pre občas využívané stavby (chaty, záhradné domčeky) alebo je zateplený v strede vzájomne spriahnutých sendvičových stien 2 x 68 mm a 2 x 92 mm (rodinné domy či viacúčelové stavby), medzi ktorými je 14 – 25 cm tepelnej izolácie z korku či minerálnej vaty. Sendvičovou obojstannou stenou z dreva sa priznáva krásna štruktúra kresby dreva v exteriéri, ale aj interiéri. Povrchová úprava je realizovaná bezfarebnými ekologickými nátermi, ale máme realizácie aj s originálnym farebným riešením. Naše stavby splnia všetky požiadavky na domy s veľmi nízkou spotrebou tepelnej energie na vykurovanie, ale aj požiadavky na komfort obsluhy či prevádzky. Domy sú realizované ako typové projekty, sme však schopní vyrobiť dom akéhokoľvek individuálneho projektu.

Zrubové stavby sú veľmi príjemným bývaním s krásnou vôňou dreva. Sú návratom k prírode a sú maximálne šetrné k životnému prostrediu. Ak si chcete overiť naše tvrdenia, navštívte naše vzorové drevostavby alebo si svoje predstavy overte na našej internetovej stránke.

Drevodom Orava s.r.o.

mobil: 0911 143 343

a 0910 144 144
email: drevodom@drevodom.sk
www.drevodom.sk

 

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk