Kvalita má svoje meno… BRUVO Slovakia

Belgická spoločnosť, ktorá na Slovensku vyrába plastové okná a dvere päť rokov – na export do štátov Beneluxu a teraz prvý rok aj pre slovenský trh… Rozhodli sme sa zobrať fotografa a ísť spraviť rozhovor do Serede.

Pred piatimi rokmi ste začali s výrobou tu v Seredi. Zmenilo sa toho veľa odvtedy?
Samozrejme, keď sme spustili výrobu, mali sme sedem zamestnancov. V súčasnosti u nás pracuje 35 zamestnancov a postupne začíname premýšľať o rozšírení haly.

Už rok môžeme vidieť vašu reklamu v centre mesta. Je to pre vstup na slovenský trh?
V počiatočnej fáze to bolo len monitorovanie. Čoskoro sme však zistili, že nechceme vstúpiť do súťaže s lacnými nekvalitnými výrobkami, ktoré sú tu často ponúkané zo zahraničia. Sme hrdí na okná a dvere, ktoré vyrábame. Každý deň sa snažíme zlepšovať ich kvalitu. Nestačí, keď sú len dobré, chceme, aby boli perfektné…

OK, hovoríte o predaji kvality… ale niekedy sa hovorí o kvalite a sú to len slová do vetra.
To rozhodne nie! Kvalita je pre nás celkový počet elementov, ktoré môžete vidieť, zmerať, cítiť. Pracujeme s kvalitnými profilmi triedy “A”, nemeckej firmy VEKA.

Čo presne je trieda “A”?
V profiloch triedy “A” je percento recyklovaných plastov oveľa nižšie, čo robí profil oveľa stabilnejší. Predovšetkým je v “A” profiloch firmy VEKA o 14 % viac materiálu, čo sa premieta do radu merateľných rozdielov oproti konkurenčným profilom.
1. Naše “A” profily sú až o 20 %  odolnejšie voči zlomeniu.
2. Rozmerová stálosť je o 12 % vyššia. To je dôležité najmä pri vyššom zaťažení skla – vplyvom použitia 3-skla a väčších veľkosti okien, ktoré vyžaduje moderná architektúra.
Rozmerovú stálosť môžete vidieť okamžite na tenšej hrúbke steny. U konkurenčných profilov dochádza počas výrobného procesu k ochladzovaniu, čo často spôsobuje deformácie. Naše profily majú vonkajšiu stenu s minimálnou hrúbku 3 mm. Rozdiel je jasne viditeľný.

Existujú aj iné výhody vašich profilov?
Samozrejme! Pre uvoľnenie skrutiek je potrebné vyvinúť až o 20 % viac sily u profilov “A”, než u profilov triedy “B”.
Vďaka väčšej hrúbke steny je tiež lepšia zvuková izolácia. Tento prvok sám osebe spôsobuje zníženie hluku o 4 dB… pre lepší spánok.
Kvalitné profily majú dlhšiu životnosť a nečistoty nemôžu poškodiť hladký povrch. Vaše okno tak stále vyzerá ako nové aj po mnohých rokoch.

Práve ste hovorili o odhlučnení, ale čo tepelná izolácia?
Samozrejme sme sa tiež zaoberali aj touto oblasťou, a to pre rastúce požiadavky na úsporu nákladov na energie. Ponúkame trhu jedinečný profil „diamant ´82“ – nový profil s certifikovanou izolačnou hodnotou 0,92 W (m2K). To je v súčasnej dobe najnižšia hodnota na trhu a zaisťuje, že náš profilový rad je ideálny na použitie v nízkoenergetických domoch. Je zrejmé, že pri použití tohto profilu je na dosiahnutie izolačného účinku potrebné použiť trojité sklo. V tejto kombinácii sa dostaneme na maximálnu izolačnú hodnotu 0,6 W (m2K). Takže na dosiahnutie najlepších izolačných hodnôt je potrebné porovnanie hodnoty vášho profilu a tiež, že sklo môže mať mnoho variantov, čo veľmi ovplyvňuje konečnú celkovú izolačnú hodnotu.

V posledných rokoch sa veľa hovorí o zvýšení bezpečnosti. Poisťovne vyžadujú lepšie zabezpečenie domovov alebo sa zvyšuje poistné. Čo robí BRUVO Slovakia v tejto oblasti?
Naozaj stúpli požiadavky na poistenie
pre lepšiu ochranu vášho domova.
BRUVO Slovakia nemá pre nič za nič slogan “VYROBENÉ, ABY CHRÁNILI!”. Všetky
naše okná a dvere sú štandardne
vybavené certifikovaným bezpečnostným
RC2 kovaním.

RC2? To mi nehovorí nič.
Skratka RC je označenie triedy odolnosti a číslo ukazuje schopnosť okna alebo dverí odolávať pokusu vniknutia. Čím vyššia trieda, tým ťažšie bude zlodej prenikať dnu a musí použiť ťažšie alebo profesionálne náradie.
Všetci hovoria o bezpečnostnom kovaní, ale nestačí mať len jeden alebo dva uzamykacie body, to nemôžeme hovoriť o bezpečnosti. Naše okná sú vybavené radom uzamykacích bodov, ktoré sú rozmiestnené po všetkých štyroch stranách okna.
Koľko z týchto bodov je toto?
To, samozrejme, závisí od veľkosti okna, ale môže to byť až osem kusov.

A okno s RC2 kovaním nemôžeme vylomiť?
Vzali sme okno s RC2 kovaním a urobili test.  Dobrovoľníci sa pokúšali otvoriť okno s potrebnými nástrojmi, ktoré používajú zlodeji. Výsledok bol ohromujúci. Viac ako 15 minút okno páčili, ale všetko zostalo zatvorené. Ak chcete vidieť tento test, video z neho nájdete na  www.bruvo.sk.

… Kvalita je teda pre vás najdôležitejšia?
Áno, je – s cieľom poskytnúť dokonalý produkt, ktorý zostáva. BRUVO Slovakia urobilo a robí svoju prácu dokonale. Všetky naše okná a dvere sú vnútorne vystužené oceľovou konštrukciou a vnútorné rohy sú extra zvarené, čiže deformácia nie je možná.

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk