Laminam vonku i vnútri vždy perfektný

Materiál Laminam sa v priebehu šTYROCH rokov  stal súčasťou slovenského stavebného trhu aj vďaka pokrokovej realizácii konštrukcie odvetranej fasády prostredníctvom spojenia Laminamu s aquapanelmi Knauf, pričom popri vynikajúcich technických parametroch ponúka aj neobmedzené estetické možnosti.

Je to samozrejme iba jedna z možností použitia materiálu Laminam, pretože jeho budúcnosť na Slovensku je vo vytvorení kompletného systému spojenia jednotlivých materiálov používaných pri realizácií fasád, ich opláštenia či obkladu stien, ale aj pri realizácii kvalitných podláh. Preto odborníci neustále vyvíjajú nové zaujímavé štruktúry a farby, aby tento materiál v stavbárskej a architektonickej  praxi dokázal ponúknuť nové možnosti spolupráce firmám, ktoré by s ním dokázali pracovať i montovať ho. Na Slovensku si Laminam získal silnú a agilnú firmu, ktorá dokázala jeho dizajnové možnosti a podoby uplatniť pri tvorbe kvalitných  interiérov i pri riešení kuchynských zostáv, napr. prostredníctvom moderných kuchynských dosiek.

Perfektný vonku i vo vnútri
V interiéri je ideálny na skrášlenie bez ohľadu na jeho účel – obytné, verejné, komerčné prostredie či zdravotnícke zariadenie. Vhodný je ako obklad i dlažba, ak zariaďujete nový interiér, ale aj v prípade rekonštrukcie či redizajne už existujúcich priestorov (jednoduchou aplikáciou materiálu Laminam na existujúcu plochu). Vďaka svojim technickým vlastnostiam a jednoduchosti spracovania sú dosky Laminam „šikovným“ prvkom pri tvorbe interiérového dizajnu i nábytku samotného. Veľký rozmer, ruka v ruke, s nízkou váhou (vďaka redukovanej hrúbke) sú ideálnymi vlastnosťami, ktoré tento materiál predurčujú, napr. na obkladanie kuchýň, plôch nad výlevkami, pracovných dosiek, priečok, nábytku, šatníkov, stolov… a iných ľubovoľných plôch. Produkty Laminam ponúkajú dizajnové možnosti v úplnom súlade s akýmkoľvek projektom bez obmedzovania vzhľadu, pretože k dispozícii je na výber vyše 60 štruktúr, ktoré umožňujú vybrať najdokonalejšiu povrchovú úpravu, ktorá najlepšie korešponduje so štýlom daného interiéru, hodí sa k existujúcemu nábytku či dokáže podčiarknuť osobný vkus investora. Jemný, očarujúci vzhľad dosiek Laminam prináša do interiéru spolu s dizajnom aj bonus v podobe odolnosti voči nárazom, odolnosť voči škrabancom, odpudzujú vodu a olej, odolávajú kyselinám, ultrafialovým lúčom – povrchy dosiek sú dostupné v rôznych farbách, ktoré ani v priebehu času nevyblednú, do interiéru prinášajú prírodný materiál, jednoducho sa čistia a sú hygienické (neabsorbujú do seba iné materiály).

V exteriéri má Laminam širší rozsah využitia. Vďaka svojim vynikajúcim fyzikálnym a mechanickým vlastnostiam je ideálny pre exteriérové obklady a podlahy, pretože je odolný voči poveternostným vplyvom, pôsobeniu ultrafialových lúčov a odoláva najextrémnejším namáhaniam, pričom ponúka a poskytuje estetiku moderného vzhľadu. Dosky sa odporúča lepiť s lepidlami na kryštalickej báze alebo sa dajú aplikovať na systémy odvetraných fasád, aby sa zaistili najlepšie výsledky vo vzťahu k úsporám energie pri renováciách budov. Výnimočné rozmery (1000 mm x 3000 mm a hrúbka redukovaná na iba 3 mm) a ľahkosť dosky zabezpečujú bezkonkurenčné riešenia v porovnaní s použitím iných materiálov. Máme až 110 rôznych typov – štruktúr a farebných odtieňov, čo umožňuje vydláždiť a obložiť stavbu, budovu a priestor okolo nej v harmónii s estetikou okolitého prostredia v plynulom spojení s každou obytnou alebo priemyselnou situáciou.

Môžete ním aj zatepliť
Laminam Esterna je výsledkom výskumu, ktorý uskutočnila firma Laminam, a ktorý viedol k výrobe porcelánovej kameniny s rozmermi 1000 x 3000 x 3 mm, čo umožňuje vytvorenie odvetraných fasád s kompletným odskúšaným systémom. Laminam Esterna spája aplikačné hodnoty keramickej „pokožky“ s hodnotou výnimočného rozmeru a ultra nízkej váhy obkladových dosiek so systémom, na ktorom sú upevnené, čím ponúka projektantom a architektom výnimočné dizajnové možnosti. Vďaka rozmerom obkladových dosiek, širokému sortimentu dostupných povrchových úprav a jednoduchosti inštalácie, ponúka na trhu odvetraných fasád ideálnu alternatívu k obkladom z prírodného kameňa, skla, vláknitého cementu, hliníka a kompozitných materiálov.

Prečo je Laminam dokonalý?
Pretože je to keramický 100% prírodný materiál, ktorý sa vyrába perfektnou technológiou a výsledkom je perfektný materiál s excelentnými vlastnosťami, ktoré architektúre i stavebníctvu ponúka. Sú to:

Chemická odolnosť – Laminam je odolný voči organickým a neorganickým rozpúšťadlám.

Odolnosť voči opotrebovaniu – dosky sú vysoko odolné voči poškriabaniu i hĺbkovému abrazívnemu pôsobeniu. 

Odolnosť voči mrazu – priemerná absorpcia vody materiálu LAMINAM je 0,1 %, preto je odolný voči mrazu a vhodný pre všetky poveternostné podmienky.

Reakcia na oheň, hygienický povrch – materiál ako taký neobsahuje žiadne organické zložky, preto je odolný voči ohňu a vysokým teplotám.

Chromatické vlastnosti – rovnako tak neobsahuje organické pigmenty a odoláva ultrafialovým lúčom. Dokonca aj pri vystavení drsným klimatickým zmenám zostávajú farby stabilné.

Odolný voči graffiti – Laminam je prvý keramický povrch odolávajúci graffiti. Jednoducho sa čistí a odstrániť sa z neho dajú aj tie najsilnejšie nátery.

ECO – priateľský a recyklovateľný – je to úplne 100 % prírodný produkt. Vhodný je na celkovú renováciu budov bez potreby búrania existujúcich povrchových plôch.

Ak vás tento materiál zaujal, určite si nenechajte ujsť
tohtoročnú výstavu CONECO (6. – 9. 4. 2016), kde
budete mať možnosť sa s týmto materiálom stretnúť a spoznať jeho kvality na vlastné oči.

NON-STOP infolinka:
0911 811 449, info@laminam.sk
www.laminam.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk