Na viacej dielov…

Dalo by sa povedať, že dvierka nábytkových zostáv sú ich tvárou. Ich vzhľad je v podstate tým prvým, Čo uvidíme, keď sa na kuchyňu alebo zostavu v obývačke pozrieme. Spoločnosť Trachea, a.s., najväčší český výrobca nábytkových dvierok, ako novinku ponúka vo svojom sortimente kategóriu T – segment. tzv. trojdielnych alebo päťdielnych dvierok.

Základom konštrukcie troj alebo päťdielnych
dvierok sú LTD dielce. Kúzlo týchto dvierok spočíva v tom, že môžu kombinovať viac druhov povrchových úprav a dekorov – drevodekory, unifarby a sklo, a to v celej škále ponuky. V podstate sa jedná o stavebnicu, kedy rôzne spájame viacero dekorov.
„Zatiaľ čo v prípade trojdielnych nábytkových dvierok ide o členenie do plochy, ktoré je veľmi elegantné a vzdušné, pri päťdielnych dvierkach je možné vytvoriť efekt rámu a výplne, pričom dvierka tak pôsobia masívnym dojmom. Práve skladané dvierka sú výhodnejšou alternatívou z pohľadu ceny i vyššej mechanickej odolnosti v porovnaní s dvierkami z masívneho surového dreva,“ vysvetľuje pán Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Trachea, a. s., a pokračuje: „Prírodné materiály hrajú v interiéri stále prím. Najmä drevo je veľmi preferovaný povrch, ktorý si vo fóliovanom variante získava čoraz viac priaznivcov. Drevodekory z našej ponuky, ktoré pre skladané dvierka používame, sú výsledkom špičkových technológií. Štandardom je dokonalá imitácia farieb alebo kresby drevných vlákien. U nás ponúkame aj imitáciu skutočných sukov alebo autentickú plastickú štruktúru dekoru, takže i na dotyk máte pocit, že siahate na skutočné drevo. Veľmi zaujímavá je i obyčajná hra so smerom letokruhov drevodekorov. Jednoduchou kombináciou drevín s priečnymi a pozdĺžnymi dekormi docielite zaujímavý efekt.“

Skladané dvierka do kúpeľne
Skladané dvierka sú viac ako vhodné do priestorov, kde nábytok prichádza do styku s vlhkom alebo priamo s vodou. „Dielce z LTD sú vybavené kvalitným povrchom a ohranené pomocou PUR technológie olepovania. Používané lepidlo uzavrie škáru medzi plochou a hranou dvierok. Spoj, ktorý je okrem iného takmer neviditeľný, je vysoko odolný proti prenikaniu vlhkosti. Na rozdiel od menej kvalitných technológií olepenia EVA, tiež vôbec nereaguje na teplo alebo sálanie od zdrojov tepla,“ dodáva na záver pán Martin Dusík z Trachey.

Viac na našej internetovej stránke.

www.trachea-dvierka.sk

Dom či byt – čistota musí byť!

Každý z nás má iný vkus, pokiaľ ide o obliekanie, umenie alebo zariadenie domácnosti. Čo spája všetky naše domovy bez výnimky? Nech sú priestory ladené do akéhokoľvek štýlu, nikdy nová rustikálna posteľ nevynikne, ak sa na nej budú vynímať obliečky, ktoré boli skutočne biele naposledy pred polrokom, keď sme ich kúpili. A zbytočne sme si na kuchynskú linku brali dvojročnú pôžičku, ak je stôl v jedálenskej časti kuchyne pokrytý fľakmi, ktoré jednoducho nejde vyprať.

Ako ale dosiahnuť dokonalú čistotu? Hovoríte si, že ani práčka predsa nedokáže zázraky. To však neplatí pre spotrebiče s prevratnou funkciou EcoBubble. Tie vás presvedčia o tom, že ne­existuje škvrna, ktorá by sa nedala odstrániť. Bubliny totiž aktivujú prací prostriedok, ktorý rýchlo preniká cez látku a jednoducho odstraňuje nečistoty. EcoBubble myslí aj na šetrnosť, a tak sme vďaka nej schopní vyprať veľké dávky bielizne aj pri nízkych teplotách. Ak ste doteraz boli zvyknutí prať pri 60 °C, s EcoBubble si rýchlo zvyknete nastavovať cykly o 20 stupňov nižšie. A pokiaľ sa stretnete so škvrnou, ktorá je podľa vás naozaj neodstrániteľná, privítajte BubbleSoak, technológiu, vďaka ktorej je bielizeň namočená do aktívnej peny. Tá najprv účinne pôsobí 30 minút na škvrnu a až potom nasleduje klasický prací cyklus. Ani tá najodolnejšia špina teda nemá žiadnu šancu.

Práčky Samsung radu WW6000 myslia aj na tých, ktorí majú okrem vysokých nárokov na kvalitné a šetrné pranie nabitý program. S funkciou SuperSpeed totiž prací cyklus trvá len 59 minút. Ten je skrátený vďaka dvojitému vstrekovaniu vody, čím sa urýchľuje proces jej výmeny a skráti sa tak celková doba potrebná k dokonalému vypraniu. A aby bolo zaistené maximálne pohodlie, technológia Eco Drum Clean udržiava vašu práčku s plnením spredu v maximálnej sviežosti bez použitia silných chemikálií. Okrem toho vás dokáže automaticky upozorniť na potrebu čistenia. Pozornosť si zaslúži aj out­door program pre tých, ktorí často holdujú športovým aktivitám. Pri jeho používaní pochopíte, že fleece a bavlna nie je to isté, a že aj pri ich čistení k nim musíte pristupovať odlišným spôsobom. Motor práčok Samsung radu WW6000 s digitálnym invertorom nielenže zabezpečuje vynikajúcu energetickú účinnosť, minimálnu hlučnosť a výnimočne dlhotrvajúci výkon, ale jeho životnosť je certifikovaná na dlhých 20 rokov s garantovanou 10-ročnou zárukou.

Keďže spotrebiče si nevyberáme len z pohľadu ich funkcionality, ale rovnako dôležité je aj ich splynutie s ostatným vybavením našej domácnosti, Samsung navrhol rad WW6000 tak, aby práčka vytvorila dokonalú harmóniu s rôznymi typmi nábytku a sanity. Dizajn Crystal Gloss vybavil dvierka práčok krištáľovým leskom v priehľadnej bielej alebo oceánskej modrej farbe. Špeciálnou dizajnovou aj funkčnou inováciou je praktická rukoväť, ktorá je o 45 stupňov vyššie ako na iných práčkach, takže dvierka sa otvárajú oveľa jednoduchšie, ako ste boli zvyknutí doteraz. Samozrejmosťou je energetická trieda A+++.
Každý kút v našej domácnosti si zaslúži byť dokonale čistý, a to najmä keď ide o látkové doplnky. No a naši členovia rodiny? Tí sa tu budú cítiť dobre len vtedy, pokiaľ si budú obliekať len tú najčistejšiu a najvoňavejšiu bielizeň. To všetko vám garantujú práčky Samsung radu WW6000.

www.samsung.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk