Nové riešenia pre rodinné domy: Vnútorné tepelné čerpadlá

Majú nízke prevádzkové náklady, zjednodušenú inštaláciu a zaberú minimum miesta. Tým sa vyznačujú nové vnútorné tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. V domácnosti sa postarajú nielen o vykurovanie a prípravu teplej vody, ale aj o chladenie.

Nepotrebujú vonkajšiu jednotku, čím sa výrazne uľahčil proces ich montáže. Inštalujú sa iba dovnútra domu, s prieduchmi cez jeho obvodovú stenu. Zároveň patria medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu, ich hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou.

Vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus (Vaillant)

Tepelné čerpadlo Vaillant versoTHERM plus

Novostavby i rekonštrukcie

Zaujímavým riešením pre novostavby i rekonštrukcie je vnútorné tepelné čerpadlo Vaillant versoTHERM plus vzduch/voda (3, 5
a 7 kW). V rodinnom dome zabezpečí vykurovanie aj chladenie. Ak ho skombinujete s externým zásobníkom, v domácnosti vám dopraje aj dostatok teplej vody. Zariadenie je pripravené aj na spoluprácu s fotovoltickými či vetracími systémami a prekvapia vás jeho nízke prevádzkové náklady.

Modern home in winter time

Prieduchy tepelného čerpadla cez stenu domu

Zariadenie typu all inclusive

Druhou novinkou je Vaillant recoCOMPACT exclusive (3, 5 a 7 kW). Ide o vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálnu vetraciu jednotku – v jedinom, kompaktnom zariadení. Okrem komfortného vykurovania, chladenia a prípravy teplej vody sa postará aj o riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Inštaluje sa výlučne dovnútra domu, zvykne sa umiestniť do pivnice či do práčovne, uprostred steny alebo v rohu. Jeho veľkosť je porovnateľná s veľkosťou šatníkovej skrine.

Tepelné čerpadlo Vaillant recoCOMPACT exclusive

Tepelné čerpadlo recoCOMPACT exclusive

V mieste inštalácie pritom ušetrí až jeden štvorcový meter priestoru (v porovnaní so samostatne inštalovaným tepelným čerpadlom, zásobníkom teplej vody, centrálnou vetracou jednotkou a všetkými potrebnými komponentmi). Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu. Zabudovaná centrálna vetracia jednotka disponuje dvojstupňovou rekuperáciou tepla, čím taktiež vznikajú úspory. Zároveň úzko spolupracuje so systémom tepelného čerpadla. Zariadenie je zároveň pripravené na spoluprácu s fotovoltickými systémami a inteligentnými elektrickými sieťami.

TČ Vaillant recoCOMPACT exclusive

Tepelné čerpadlo recoCOMPACT exclusive

Obidve vnútorné tepelné čerpadlá Vaillant sa ovládajú pomocou inteligentného regulátora multiMATIC 700, s možnosťou ovládania prostredníctvom online aplikácie v smartfóne.

www.vaillant.sk

2019 logo Vaillant

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk