Novinky

Inovovaný sanitárny modul Geberit Monolith
Vďaka svojmu nadčasovému elegantnému dizajnu a rýchlej montáži sú sanitárne moduly Geberit Monolith pre WC obľúbenou alternatívou splachovacích nádržiek na omietku aj pod omietku. Úsporné splachovanie pre dve množstvá vody a prvotriedne materiály sú samozrejmosťou už pri základnom modeli. V plnej výbave nájdete integrované odsávanie zápachu, diskrétne orientačné podsvietenie a inteligentnú senzorovú technológiu.
V rámci pravidelnej modernizácie sa Geberit sústredil na prepracovanie jeho nosného rámu, ktorý má teraz rovnakú konštrukciu ako montážne prvky Geberit Duofix. To so sebou prináša množstvo výhod, najmä pri montáži. Inštalácia je ešte jednoduchšia a možná aj pri nie celkom ideálnych stavebných podmienkach.
Sanitárny modul Geberit Monolith je teraz v ponuke v dvoch veľkostiach a so štyrmi farebnými vyhotoveniami čelného skla – biele, pieskové, hnedé a čierne.
www.geberit.sk/monolith

Orava VY-205, vysávač s eko motorom, vysáva dôkladne a úsporne
Pustite sa do upratovania s vreckovým vysávačom Orava VY-205 s príkonom 700 W a plynulo regulovateľným sacím výkonom až do 160 W. So 4,5-metrovou sieťovou šnúrou má dostatočne veľký akčný rádius, takže jeho saciemu chápadlu neunikne ani tá najzastrčenejšia omrvinka. Na boj s nečistotami je vyzbrojený sacou teleskopickou trubicou, podlahovou hubicou s kefou aj hubicou na vysatie prachu a smietok zo škár medzi rebrami radiátorov, v kútoch aj v medzerách medzi matracmi. Vo vašej domácnosti už nebude miesto, kde by sa nečistoty pred týmto majstrom na vysávanie mohli ukryť. Svojou spotrebou spadá do energetickej triedy A. Je vybavený úsporným eko motorom – vysávanie s ním je dôkladné, avšak nevysaje váš rodinný rozpočet. Disponuje indikátorom naplnenia vrecka, ktorý vás včas upozorní, že vrecko je plné a treba ho vymeniť za nové. Vreckový vysávač Orava VY-205 môže byť váš za 69,90 €.
www.orava.eu

Žehlička Orava ZV-201 – klasika, ktorá nesklame
Pri žehlení bielizne nikdy nesklame klasika – žehlička Orava ZV-201 s teflónovou žehliacou plochou, ktorá sa ľahko kĺže po každom kúsku oblečenia i posteľnej bielizne a necháva ich dokonale vyhladené. Výborne sadne do ruky a umožňuje veľmi presné nastavenie teploty, optimálne pre každý druh textílie – od citlivého nylónu až po tvrdý ľan. Vysoká tepelná účinnosť, žiadne problémy s kvapkajúcou vodou pri naparovaní a „mušia“ váha, vďaka čomu sa vám ruka nepreťaží ani po hodinovom žehlení, z nej robia istotu, po ktorej rada siahne i mama či stará mama – ak sa ocitnú nad kopou pokrčenej bielizne s dobrým úmyslom pomôcť.
www.orava.eu

Veľkorysé manévre nad umývadlom s Kludi Tercio
Pôsobivé na pohľad, komfortné pri každodennej očiste – také sú batérie Kludi Tercio s bočným ovládaním. Vysoký otočný výtok batérie v tvare L už sám o sebe ponúkal dosť slobody nad umývadlom. Pri umiestnení ovládacej páky na boku batérie však získate ešte viac miesta na všetko, čo nad umývadlom robievate radi. Bleskové umývanie vlasov, plnenie vysokých nádob či štíhlych váz pre záplavu kvetov v interiéri, rýchle oplách­nutie detského zadočka či dôkladné umytie špinavých rúk bez priestorových obmedzení, to je pre batérie Kludi Tercio s bočným ovládaním maličkosť. Hodia sa k veľkoryso dimenzovaným umývadlám, s ktorými pôsobia dojmom vzdušnosti, a do kúpeľne vnášajú závan slobody. Zo zaobleného povrchu páky a výtoku batérie voda ľahko odteká, takže sa tam neusádza v podobe nevzhľadných fľakov a vodného kameňa, ktoré by ste museli inak prácne čistiť.
www.kludi.sk

SAS BIO SOLID Rad ekologických kotlov na pelety

Tento rad ekologických kotlov, na ktoré sa dá požiadať o dotáciu z programu Zelená domácnostiam, sa vyznačuje veľmi vysokou účinnosťou spaľovania. Pri štandardnej prevádzke sa dosahujú účinky až 92,4 % využiteľnej tepelnej kapacity paliva,
ktorým sú drevné pelety.

Výkonový rad kotlov pre RD je od 14 – 19 – 25 kW až po 48 kW, a to pri spotrebe paliva od
1,6 kg/hod po 5,5 kg/hod pri kotloch o výkone 48 kW. Zásobník na palivo má objem 105 – 205 kg.
Pripojenie na komín je o priemere 160 mm – 220 mm. Teplota spalín pri min. výkone je 50 – 80 °C, pri max. výkone je 130 – 160 °C. Teplotný spád vykurovacej vody je 80/50 °C a prevádzka kotla je pod kontrolou elektroniky.

Horák SAS MULTI FLAME
 Menovitý výkon: 14 – 200 kW
 Druh paliva – pelety
 Vynovený dizajn horáka
 Mechanická ochrana proti spätnému plameňu do zásobníka paliva, snímač teploty podávača
 Automatický pohyblivý rošt s prívodom vzduchu, riadený otáčkami ventilátora (snímač – Haltron)
 V priestore ohniska sú ochranné keramické panely, priehradky
 Automatické zapaľovanie paliva: keramická špirála
 Horák je vyrobený z nehrdzavejúcej (nerezovej) ocele, ktorá zlepšuje pevnosť a životnosť horáka

SAS BIO SOLID
 Automatický kotol TRIEDY 5 spĺňajúci podmienky pre dotácie z obnoviteľných zdrojov
 Rozšírený výmenník tepla s priehradkami a keramickými uzávermi v ťahu spaľovania
 Vysoká účinnosť 92,1 – 92,4 %
 Výborná izolácia v konštrukcii dvierok – dostatočné zníženie strát v komíne
 Bezpečná prevádzka – zásobník paliva so systémom vyrovnávania tlaku a snímačom otvorenej klapky
 Ochrana tlaku poistným ventilom
 Osvedčená konštrukcia peletového horáka SAS MULTI FLAME
 Materiál výmenníka tepla – oceľ na kotly P265GH s hrúbkou plechu 6 mm
 Materiál horáka, ohniska – nehrdzavejúca oceľ 1,4301 s hrúbkou 6 mm
 Automatické zapaľovanie paliva
 Možnosť výmeny ohniska pre spaľovanie kusového dreva
 Záruka: 5 rokov

Spoločnosť PAMI – mont s.r.o. poskytuje zákazníkom svoje profesionálne služby v oblasti dodávok, servisu či komplexnej realizácie vykurovacích systémov. Poskytujeme návrh a realizáciu kotolní, predaj a montáž kotlov na biomasu, inštalácie solárnych a fotovoltaických panelov a tepelných čerpadiel. V našej spoločnosti si môžete objednať revízie a kontroly kotlov a kotolní v rámci povinných odborných prehliadok.

www.pamimont.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk