Novinky

Posuňte sklo!
Veľmi obľúbeným prvkom v interiéri je sklo. Celosklenené posuvné steny ponúkajú ideálne riešenie pre nenásilné rozdelenie dvoch miestností a zároveň zachovanie vzdušnosti a presvetlenie interiéru. „Oddelenie dvoch miestností už nie je záležitosťou len murovaného alebo sadrokartónového predelu. Veľmi elegantné sú celosklenené posuvné steny. Ide o dizajnové riešenie, ktoré sa vďaka kvalitnému posuvnému systému Trix Heavy môže chváliť jednoduchou manipuláciou s ťažkým dverovým krídlom,“ hovorí pán Petr Paksi, výkonný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia. Antikorózny (nerezový) posuvný systém Trix Heavy pre celosklenené dvere dokáže uniesť dverné krídlo s hmotnosťou až 100 kg.
Pohyb dverí je aj napriek tomu nielen bezproblémový a plynulý, ale môže byť aj veľmi tichý. Umožňuje to tzv. tichý doraz, čo je mechanizmus, ktorý dvere sám ticho zavrie. Viac na
www.posuvnesystemy-jap.sk

Pranie bez stresu s revolučnou práčkou Samsung WW7500 AddWash
Zabudnuté ponožky na dne koša už nemusíte prať až v ďalšej várke. Spoločnosť Samsung
Electronics Co., Ltd. prichádza s revolučnou práčkou Samsung WW7500 AddWash s predným plnením, ktorá umožňuje pridať kusy oblečenia, prací prášok či aviváž v priebehu pracieho cyklu. Práčka je totiž vybavená špeciálnymi dvierkami, ktoré sú umiestnené vo vrchnej časti hlavných dvierok. Podľa prieskumu spoločnosti Samsung by túto funkciu u svojej práčky uvítalo viac ako 85 % užívateľov.
„S novou práčkou so špeciálnymi dvierkami AddWash sa už nemusíte stresovať, či do práčky vložíte všetko oblečenie. Vďaka AddWashu už nebudú žiadne zabudnuté kusy a pranie v ďalšej várke,“ uviedol Michal Kollár, produktový manažér pre oblasť prania v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.
Celý proces vkladania bielizne v priebehu cyklu je veľmi jednoduchý. Stačí stlačiť tlačidlo Pauza a následne otvoriť dvierka, ktoré sú dostatočne veľké, aby bolo možné pridať aj sveter alebo napríklad džínsy. Vložiť je možné aj oblečenie, ktoré sa môže prať len v režime ručné pranie, alebo pridať extra dávku aviváže. Dvierka AddWash sú vybavené detskou poistkou, ktorá zabraňuje malým deťom, aby ich otvorili.
Práčka Samsung WW7500 AddWash je vybavená inteligentnými funkciami, ktoré je možné prepojiť ako so smartfónmi so systémom Android, tak aj so zariadeniami iOS. Vďaka programu Samsung SuperSpeed vyperie až 5 kg náplne za menej ako hodinu, čo z neho robí najrýchlejší kompletný prací cyklus na trhu. Technológia SpeedSpray, ktorá vstrekuje vodu do bubna za pomoci trysiek, pomáha rýchlejšie rozpúšťať prací prášok a bielizeň je rýchlejšie čistá.
Na slovenskom trhu bude práčka AddWash dostupná od marca 2016.

Máte v kúpeľni plesne? Vyzbrojte sa jednotkou na trhu
Pleseň – nezvaný návštevník a večný nepriateľ. Možno sa aj vám v pivnici tvoria škaredé čierne mapy, pleseň sa objavila v rohoch izby alebo riešite, čo sú v kúpeľni tie čierne bodky na dlaždičkách… Vzhľadom na to, že plesne sú nielen veľmi neestetické, ale zároveň zdraviu škodlivé, a to najmä pre alergikov, treba sa s nimi rýchlo vyrovnať. Najjednoduchším spôsobom, ako sa plesní zbaviť, je použiť kvalitný dezinfekčný prípravok. Ideálneho  pomocníka na ošetrenie problémových miest nájdete v čísle 1 prípravku na trhu Savo Proti plesniam, s ktorým zdoláte túto zakrádajúcu sa hrozbu raz dva. Účinne odstraňuje plesne a kvasinky a dané miesto tak nielen dezinfikuje, ale aj vybieli. Veľmi nepríjemné sú plesne v kúpeľni. Na problematické škáry medzi dlaždicami výborne poslúži jemne parfumované Savo Proti plesniam Kúpeľňa. Nezáväzná odporúčaná spotrebiteľská cena je 3,59 EUR.

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk