Novinky

Cif Ultra univerzálny odmasťovač – Všestranný pomocník pre celú domácnosť
Čistiaci sprej Cif Ultra univerzálny odmasťovač je určený obzvlášť pre tých, ktorí majú radi rýchle a jednoduché upratovanie celého domova. Teraz zvládnete celý tento proces s jediným pomocníkom. Vďaka ultra účinnej technológii Multi Active System vám Cif Ultra univerzálny odmasťovač zaručí odstránenie i tej najodolnejšej mastnoty. A to z každého povrchu! Môžete ho použiť na vyčistenie zaschnutej špiny v rúre či na sporáky, ale tým jeho pole pôsobnosti nekončí. Poradí si s usadenou špinou na žalúziách a určite oceníte i to, že s ním skvelo vyčistíte i rámy bicyklov, automobilových či motocyklových kolies. Nemusíte sa však báť ani jemných citlivých povrchov, ako je mramor, sklokeramika či antikor. A navyše, môžete ho aplikovať dokonca i na bavlnu a ľan, a tak s ním hravo vyčistíte napríklad zažltnutý golier na košeli. Okrem bezchybného účinku vás Cif Ultra univerzálny odmasťovač prekvapí príjemnou vôňou marseillského mydla, ktorú za sebou zanecháva. Nezáväzná odporúčaná spotrebiteľská cena je 4,49 eur / 750 ml.

Expert na zdravé varenie – mixér Orava RM-1500
Tí, ktorým záleží na zdravom stravovaní, nezdravé menu oblúkom obídu a rozhodnú sa pre pokrmy nabité živinami a vitalitou. Ak ste si doteraz vraveli, že „zdravé“ varenie je časovo náročné, vyžaduje priveľa kreativity a drahých surovín a vy tak variť neviete, vysokootáčkový mixér Orava RM-1500 vás presvedčí o opaku. Zeleninu, ovocie, semienka, orechy, ale aj iné suroviny dokáže upraviť šetrne pri zachovaní maxima živín do podoby dobre stráviteľnej pre telo a naservíruje vám ich na tanier v podobe tých najjemnejších omáčok, do hladka rozmixovaných polievok, bylinkového pesta, nadýchaného cesta na špaldové palacinky, napenených mliečnych kokteilov, osviežujúcich sorbetov a zdravím nabitých smoothie. S vysokovýkonným motorom, 6 antikorovými nožmi a s počtom otáčok 23 000 za minútu mixuje, seká a drví a necúvne ani pri výrobe ľadovej triešte. Je vybavený odnímateľnou 2-litrovou nádobou s odmerkou a držiakom pre ľahšie nalievanie rozmixovaných zmesí. Pri práci nenarobí veľa hluku, takže po vyskúšaní jeho schopností ho z kuchynskej linky ani nezložíte. V dvoch farebných vyhotoveniach môže byť váš len za 169 €.
www.orava.eu

Kludi E2 – kúpeľňová batéria inšpirovaná tabletom
Kúpeľňové batérie Kludi E2 sú vytvorené tak, aby okrem komfortnej očisty nad umývadlom ponúkali aj pastvu pre oči a pripomínali nám to, čo milujeme. Idea zrodu ultratenkej línie ovládacej páky batérie bola totiž inšpirovaná tabletom, bez ktorého sa už v dnešnej dobe nepohneme ani na krok. Jej mäkké, oblé tvary upokojujú a svojou ladnosťou doslova pobáda k dotyku. Navyše, superplochá a ergonomická výborne sadne do ruky a poskytuje maximálne pohodlnú manipuláciu s vodou pri očiste. Vybrať si môžete umývadlovú batériu v stojančekovom aj nástennom vyhotovení, vaňovú batériu aj s montážou na okraj vane či sprchové batérie.
www.kludi.sk

Doprajte si luxusný zážitok zo svetla
Svetlo odrážajúce sa od krištáľov je znamením čistoty, luxusu, ale aj extravagantnosti. Teraz si môžete preniesť tieto prvky aj do svojho príbytku. Kolekcia nádherných svietidiel Stars of Light od spoločnosti EGLO, najväčšieho výrobcu dekoratívnych svietidiel na svete, je naozaj výnimočná. Charakteristickými znakmi týchto úchvatných svietidiel je lesk, luxus, extravagancia, krištáľ a chróm. Očaria všetkých, ktorí chcú zo svojho príbytku vykúzliť neobyčajné, sčasti luxusné, sčasti klasicky elegantné, hniezdočko. Svietidlo z tejto kolekcie sa nepochybne stane dominantou celého priestoru. Vybrať si môžete z mnohých závesných, stropných, nástenných aj stolných svietidiel. Výhodou spoločnosti EGLO je, že ponúka ucelené série svietidiel, takže si môžete celý byt zariadiť v jednotnom duchu. Jednoduchá a graciózna je napríklad séria Toneria, ktorej dominuje trblietanie krištáľu. Zaujme tiež séria Roverato, v ktorej nájdete moderné lustre neobvykle kombinujúce oceľ a prírodné drevo. Ak vás kolekcia Stars of Light zaujala, pozrite si ju na www.eglo.com alebo na vlastné oči v showroome v Seredi. Nakupovať môžete na
www.eglo.sk alebo u všetkých dobrých predajcov.

Nebojte sa kombinovať dekory na nábytkových dvierkach!
Kombinácia rôznych farieb a dekorov dokážu v interiéri vykúzliť nevídané efekty. Vedeli ste ale, že ani v rámci samotných nábytkových dvierok sa nemusíte obmedzovať len na jeden dekor, ale môžete mať dvierka, ktoré spájajú hneď niekoľko dekorov v jednom? Vášmu vkusu a fantázii pritom nie sú kladené žiadne prekážky!
Takéto možnosti ponúkajú skladané dvierka T.segment.
„Dvierka T.segment sú v ponuke v trojdielnom alebo päťdielnom variante a umožňujú kombinovať viac druhov povrchových úprav. Môžete vyberať medzi atraktívnymi odtieňmi unifarieb alebo zvoliť kombináciu rôznych drevinných dekorov, ktoré dokonale imitujú skutočné prírodné drevo, vrátane farby, a plastické kresby drevných vlákien. Súčasťou dvierok môže byť dokonca aj sklo v čírej
alebo pieskovanej verzii,“ vysvetľuje pán Martin Dusík zo spoločnosti Trachea, ktorá je najväčším českým výrobcom nábytkových dvierok na českom trhu, a ďalej pokračuje: „Vo svojom päťdielnom variante vytvárajú skladané dvierka efekt rámu a výplne a pôsobia dojmom masívneho dreva.
Od masívu sa však dvierka odlišujú svojou cenovou dostupnosťou a predovšetkým vyššou
mechanickou odolnosťou.“
Odolnosť dvierok T.segment je daná predovšetkým kvalitnou technológiou olepenia PUR, vďaka ktorej dvierka bez problémov odolajú vode a vlhkosti i vysokým teplotám. PUR spoj pritom vytvára medzi hranou a plochou dvierok takmer neviditeľnú škáru, ktorú oceníte nielen pre jej elegantný vzhľad, ale aj preto, že sa takmer vôbec nezanáša nečistotami, vďaka čomu sa ľahko udržiava. S kombinovanými dvierkami tak do interiéru svojej kuchyne vnesiete originálny dizajnový prvok,
ktorý vyniká okrem pôsobivého vzhľadu aj svojimi praktickými vlastnosťami.
www.trachea-dvierka.sk

ORAVA VK-3817 A – Top kanvica pre fajnšmekrov
Rôzne druhy čajov i kávy si vyžadujú presnú teplotu ohriatej vody na to, aby vynikla ich typická aróma a dokonale sa rozvinula ich neopakovateľná chuť. Možno ste doteraz vodu prevarili, potom netrpezlivo čakali na vychladnutie a prácne triafali presný počet stupňov Celzia. Alebo ste jednoducho
rezignovali, zaliali si šálku delikátneho zeleného čaju či špeciálnej odrody kávy vriacou vodou s predsavzatím, že vás to nebude škrieť, lebo to proste inak nejde! A práve pre vás, ktorí viete, že dokonalosť sa ukrýva v detaile a na maličkostiach záleží, je určená inteligentná antikorová varná kanvica Orava VK-3817 A. Okrem klasického prevarenia vody dokáže vodu na kávu či čaj ohriať presne podľa vašej požiadavky na 60, 70, 80 či 90 stupňov Celzia. Predvolené parametre signalizuje rôznym farebným podsvietením a dosiahnutie uvedenej teploty vám oznámi zvukovým signálom. Táto jedinečná kanvica má 1,7-litrovú nádobu na vodu, príkon 2 000 W a ovláda sa tak jednoducho, že bude už navždy u vás doma vašou vernou pomocníčkou pri čajových i kávičkových obradoch. Predáva Orava za 27,90 €.
www.orava.eu

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk