Novinky

Máte už svojho bobíka?

S použitou bielizňou nerobíme žiadnu vedu. Vytriediť, hodiť do koša a vyprať. A samotný kôš na bielizeň? S tým sa veľmi vystatovať nechceme… „Zabudnite na klasické koše na bielizeň, ktoré vypadajú obyčajne, veľakrát nemajú žiadne prieduchy, ktorými by bielizeň dýchala, a vďaka nevhodne použitým materiálom sa tiež zle udržujú v čistote,“ hovorí Ing. Zdeněk Blažek, manažér marketingu značky kúpeľňového nábytku Dreja, z produkcie tradičného českého výrobcu Dřevojas, v. d., a pokračuje: „Novinkou na trhu je multifunkčný bobík VITTA s odklopným vekom, ktorý neslúži len na špinavé oblečenie… je možné do neho schovať aj iné textílie alebo predmety, napríklad aj prášok na pranie. A dokonca sa naň môžete posadiť. Jeho nosnosť je totiž až 200 kg.“ Bobík VITTA je vyrobený z kvalitného MDF materiálu, má rozmery (š) 600 x (v) 600 x (h) 600 mm a v ponuke je v lakovanom prevedení. Farbu si môžete vybrať zo vzorkovníku farieb RAL alebo NCS, ktoré zahŕňajú stovky odtieňov. Okrem vzhľadu oceníte aj rýchle čistenie – stačí utretie vlhkou handričkou.

TIP dizajnérky

„Bobík VITTA vychádza svojím dizajnom zo známeho modelového radu VITTA, ktorý tvorí kúpeľňová skrinka s umývadlom a vysoká doplnková skriňa. Farebne je možné zladiť bobík s nábytkom, ale je možný aj jeho výber v kontrastnom prevedení.“ Oleksandra Romaněnko, dizajnérka kúpeľňového nábytku značky Dreja

S LÁSKOU K HRČI

Výrobca dverí Sapeli prichádza na trh s rozšírenou ponukou dyh. Tento materiál si opäť získava zaslúženú obľubu a ocenenie pre svoje úžitkové vlastnosti.

Najnovšie svetové trendy sa zosobňujú v takzvaných hrčovitých dyhach, ktoré sa svojím celkovým vzhľadom viac približujú prírode a dverám z masívu. Ako už vyplýva z názvu, na týchto dverách sú dominantné hrče, čím dvere viac než kedykoľvek predtým pripomínajú jednoliaty celok prírodného pôvodu. Vďaka tomu môžete ľahko kombinovať prírodnú masívnu dubovú, smrekovú alebo orechovú podlahu s typickými hrčami a dvere v rovnakom materiáli, dizajne a tiež kvalite.

www.sapeli.sk

Tip pre bezpečnú domácnosť: Dvere s oblou hranou

Už ste niekedy narazili na ostrú hranu dverí? Veľmi veľakrát? Už nemusíte! Český výrobca dverí SOLODOOR pripravil bezpečnejší variant, a to dvere s oblou hranou. Hrana je nielen elegantne krásna a výrazne znižuje riziko poranení, ale zároveň sa i jednoducho udržuje a braní usadzovaniu prachu, vrátane prenikania vlhkosti dovnútra dverí. Avšak pozor, vyberajte len dvere s laminátom na povrchu. Ideálny je SOLO 3D, ktorý je i mechanicky odolný. Lacné dvere s oblou hranou na sebe totiž nesú papierovú fóliu, ktorá výhodnosť nákupu dverí s oblou hranou výrazne znižuje.

www.solodoor.sk

Digitálne „kukátko“ YALE do vchodových dverí

Dverné digitálne „kukátko“ YALE je vybavené malým displeyom, na ktorom je možné pohodlne sledovať dianie za dvermi. Výhodou oproti bežnému „kukátku“ je hlavne to, že malá obrazovka môže byť umiestnená kdekoľvek tak, aby na ňu užívateľ pohodlne videl – čo je ideálne riešenie predovšetkým pre deti či ľudí, ktorí majú problém s pohybom. „Kukátko“ má zorný uhol

110 stupňov, teda skutočne pohodlne zaberie a zobrazí celé široké okolie dverí, prípadne celú chodbu. Jeho hlavnou devízou je zabudovaná kamera, ktorá zaberá priestor pred dvermi a v momente, keď niekto zazvoní, začne záznam ukladať na SD kartu. Pohyb predo dvermi je teda možné spätne prezrieť. „Kukátko“ má aj tú výhodu, že síce je s ním možné vidieť von, ale nie je cezeň vidieť dovnútra. Digitálnemu oku nič neunikne ani v noci, pretože vďaka infračervenému režimu je schopné natáčať aj za tmy. Prístroj sa dá umiestniť do bežného otvoru na dverách a jeho inštalácia je veľmi jednoduchá. Napájanie zabezpečujú bežné tužkové batérie, ktoré sú súčasťou balenia.

Cena: 140 €

www.fabsk.sk

 

Mixér s funkciou varenia

– expert na polievky, kokteily aj smoothies

Už naše staré mamy vedeli, že výživná polievka je základom jedálnička. Husté zeleninové aj jemné krémové polievky sú bleskovo uvarené, zasýtia a dodajú telu množstvo vitamínov z darov prírody. Polievky pripravené za studena aj tie, z ktorých sa na tanieri parí, vám umožní rýchlo a ľahko pripraviť kuchynský mixér s funkciou varenia Orava RMH-900. Stačí doň vložiť ingrediencie, vybrať si z 8 prednastavených programov, zapnúť výkonný motor s vysokými otáčkami a nízkym príkonom – a mixér sa už postará o všetko s gastronomickou precíznosťou, za ktorú by sa nemusela hanbiť žiadna stará mama. Krája, mixuje, varí aj mieša a jedlo udrží teplé aj po dovarení. Ba navyše vďaka funkcii odloženého štartu uvarí lahodný pokrm na minútu presne podľa vášho želania. Nádoba z tvrdeného skla má objem 1,4 litra na prípravu teplej a 1,75 litra studenej polievky. Disponuje praktickou teploodolnou rukoväťou, takže pri naberaní nepotrebujete chňapku ani naberačku. Hodí sa aj na prípravu detských príkrmov, mliečnych kokteilov, zdravých smoothies a vďaka možnosti drvenia ľadu aj osviežujúcich long drinkov.

www.orava.eu

Pomocníčka na ryby Orava FS-48

Rybie mäso je lahodné grilované, vyprážané aj v tradičnej maďarskej polievke halászlé. Jedlá zo sladkovodných aj morských rýb chutia výborne a nášmu zdraviu prospejú viac ako „ťažká“ bravčovina. Mnohých však od prípravy aj čerstvo ulovených rýb odrádza „piplavé“ spracovanie. Elektrická škrabka na rybie šupiny Orava FS-48 to však zvláda jednoducho, rýchlo a bezpečne. S jej pomocou pohodlne oddelíte od kože väčšie aj menšie šupiny. Má protišmykovú úpravu rukoväte a bezpečnostný kryt na nože. Ľahko sa čistí a môže byť vaša za 44,90 € v e-shope

www.orava.eu

Nedajte baktériám a vodnému kameňu šancu!

Toaleta je obľúbené útočisko najrôznejších zákerných baktérií. Hlavným aktérom pri jej čistení by mal vždy byť prípravok, ktorý baktérie zabíja a okrem dezinfekcie toalety odstráni aj nečistoty a zlikviduje nežiaduci vodný kameň.

Presne takým je Domestos Total Hygiene dezinfekčný WC gél s inovatívnou multi­tryskou, vďaka ktorej sa ľahko aplikuje aj na zle dostupné miesta. Stačí ho raz do týždňa aplikovať a vytvoriť tak na povrchu misy medzi jednotlivými čisteniami ochranný štít. Dezinfekčný WC gél si môžete teraz zakúpiť v novom atraktívnejšom obale a vybrať si môžete z dvoch rôznych variantov: Lime – limetková vôňa a Ocean – svieža vôňa oceánu. Odporúčaná cena 2,15 €/700 ml.

Ďalším pomocníkom pri čistení toalety je Domestos Zéró na Vodný kameň v toalete. Pomáha odstraňovať usadený vodný kameň, navyše účinne pôsobí aj pod vodnou hladinou a likviduje i baktérie. Gélový dezinfekčný prípravok v balení s modernejším vzhľadom je vybavený unikátnou multitryskou, takže sa ľahko aplikuje i do tých najmenej dostupných miest. V dvoch rôznych variantoch: Lime – limetková vôňa a Blue – svieža vôňa oceánu ho kúpite za odporúčanú cenu 2,39 €/750 ml.

www.domestos.sk

 

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk