Petržalka získa novú dominantu – Bytový dom Fuxova

Základnou prednosťou bytového domu Fuxova je jeho výnimočná petržalská lokalita, len pár krokov od novopostaveného „Starého mosta“, s výhľadmi na centrum Bratislavy a Bratislavský hrad, ale aj na juh smerom k centrálnej časti Petržalky. Vďaka tejto stavbe získa priestor v blízkom okolí vyústenia mosta na petržalskej strane nový, plnohodnotný mestský život.

Lokalita stavby bola dlhé roky nehostinným miestom pravej strany rieky. Po dobudovaní tak bude aj na tejto strane Dunaja cítiť staromestskú atmosféru a Petržalka získa novú výškovú dominantu. Pôžitok z bývania na Fuxovej umocňuje taktiež výhľad na Chorvátske rameno, perfektná občianska vybavenosť lokality a výborná dopravná dostupnosť.

Bytový dom Fuxova sa vyznačuje čistými líniami a elegantnou farebnosťou s charakteristickým detailom zaoblených šambrán okolo spojených pásových okien. Detail šambrán slúži na jednej strane ako ornament, na druhej strane dodáva bytovému domu jeho originálnu identitu.
Strohé vyhotovenie fasád zabezpečuje nadčasovú ladnosť – šmrnc vzhľadu bytového domu. K prednostiam bývania vo výškovom dome patrí nezameniteľný výhľad spájajúci jednotlivé dominanty bratislavskej panorámy a poskytujúci jedinečný pocit bývania na vysokej nohe – v oblakoch.

Rigídnosť tvarov bytového domu zjemňuje organické stvárnenie jeho okolia. Podzemné garáže bytového domu budú prekryté poloverejnou záhradou. Pre najmenších obyvateľov bude k dispozícii veľké detské ihrisko. Ďalšou výsadou je v okolitej zeleni domu naprojektovaná piknik zóna určená na spoločné trávenie chvíľ a spoznávanie susedov. Popred bytový dom, cez tzv. zelený trojuholník vedie cyklotrasa v rámci celomestského generelu. Myslelo sa teda aj na zelený charakter petržalského bývania.

Premyslené dispozície bytov
Hlavnou úlohou architektov bolo pripraviť kvalitné bývanie v tejto lokalite, čo zabezpečujú premyslené ergonomické dispozície bytov bez dlhých chodieb a zbytočných metrov štvorcových. Fuxova ponúka 276 bytov; od 1-izbových po 4-izbové. Takéto zloženie bytov dáva skvelý predpoklad pre vyvážený mix obyvateľov na každom podlaží od jednotlivcov až po rodiny s deťmi. Mnohé projekty situujú najväčšie byty na najvyššie podlažia. V projekte Byty Fuxova nájdete najväčší 4-izbový byt na ktoromkoľvek podlaží. Pre náročnejších sú určené preplávajúce byty na nárožiach. Ide o väčšie 3-izbové a 4-izbové byty, ktoré sú orientované na 3 svetové strany a na vyšších podlažiach benefitujú z výhľadov na mesto.

Zvýšený štandard bytového domu
V bytovom dome bude obyvateľom nepretržite k dispozícii 24 hodinová recepcia. Je to v našich končinách neštandardná služba, ktorá sa stáva prístupným parametrom pri danom množstve obyvateľov/bytov v dome.
Ku kvalitnému bývaniu napomáha vysoký štandard vybavenia v cene bytu, kvalitné materiály a nadčasový dizajn.

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk