Praktickí pomocníci pre teplučký príbytok

Leto sa pomaly končí a prichádza čas uvažovania, ako vytvoriť v blížiacom sa prechodnom období tepelnú pohodu v našich príbytkoch. Bauhaus, špecialista pre dielňu, dom a záhradu, prináša užitočné rady, ako si poradiť so studenými sychravými ránami a mrazivými nocami a pripraviť sa na zimné obdobie.

Jeden z najefektívnejších a najobľúbenejších komponentov na občasné, ale aj trvalé vykurovanie interiérov, sú kachle. Kachle a kachľové pece i v dnešnej dobe patria medzi najvyhľadávanejšie, pretože sa dajú ľahko inštalovať a sú aj tepelne výkonné. Ten, kto chce mať vo svojej obývacej izbe tú správnu teplotu, môže si vybrať spomedzi rozličných druhov, ale aj tvarov.

„Vykurovacie kachle sú cenovo dostupné a majú tú výhodu, že je možné ich do príbytku zabudovať dodatočne,“ hovorí pán Matúš Bednár, odborník z veľkopredajne Bauhaus. „Svojpomocná montáž vykurovacích kachlí nie je zložitá a navyše ušetrí aj prevádzkové náklady, pretože palivové drevo je ešte stále najlacnejším palivom.“ Medzi najväčšie výhody využívania kachlí či kachľových pecí je podľa odborníka Bauhaus pána Matúša Bednára predovšetkým „rýchle vykúrenie a možnosť doplnkového prikúrenia priestoru v prípade potreby, ktoré predstavuje vyhľadávaný úžitok predovšetkým pred začatím a po skorom ukončení vykurovacej sezóny“. Tento spôsob je však vyhľadávaný aj v príbytkoch rodinných domov, kde takýto spôsob efektívneho vykurovania drevom patrí k veľmi často využívaným.

Postup správnej montáže

Inštalácia kachlí nie je náročná, vyžaduje si však súhlas kominára, ktorý okrem iného poradí s výberom správnych kachlí, ich umiestnením a poskytne rady ohľadom potrebného dimenzovania komína pre odťah spalín a prívod vzduchu pre spaľovanie. Rovnako kontroluje inštaláciu kachlí pred ich uvedením do prevádzky.

„V miestnosti s komínom umiestnite krbové kachle do jeho blízkosti, nemusíte tak inštalovať dlhé spojovacie rúry medzi kachľami a komínom. Ak kachle inštalujete do miestnosti bez komínového odťahu, postavte kachle k vonkajšej stene. Dymovod vyveďte smerom von a na fasádu nainštalujte systémový komín z nehrdzavejúcej ocele,“ odporúča Matúš Bednár, odborník z veľkopredajne Bauhaus.

Produktové tipy, ktoré odporúča Bauhaus, sú krbové kachle HAAS&SOHN, ABX, HS Flamingo, PRITY

a AQUAFLAM.

Špecializované a profesionálne komponenty nielen na vykurovanie nájdete vo veľkopredajni Bauhaus za skvelé ceny.

Kachle Villach

Nechajte sa očariť jedinečnou krásou kachlí, ktoré nikdy nezovšednejú.

Horúcou novinkou v sortimente Bauhaus pre tohtoročnú vykurovaciu sezónu sú kachle Villach v dvoch farebných vyhotoveniach. Majú výkon
6 kW, rozmery 75 x 50 x
150 cm, priemer dymovodu 150 mm a externý prívod vzduchu. Odporúčaná
spotrebiteľská cena kachlí
je 1.250 eur.

Inteligentné technológie, ktoré vás zahrejú

Príjemná teplota v interiéri so sebou prináša aj dobrú náladu. Počas nadchádzajúcich chladnejších jesenných dní a studených zimných večerov preto určite oceníte inteligentné a flexibilné technológie, ktoré vás naladia. Vyhrejú dom či byt a doprajú komfort všetkým členom domácnosti.

Ide o najnovšie kondenzačné kotly, ktoré ponúkajú bezkonkurenčne veľa. Vysokú účinnosť za vynikajúcu cenu môžete očakávať od nového radu kotlov Gepard Condens značky Protherm. Slúžia na vykurovanie i prípravu teplej vody a do domácností vnášajú teplo a s ním spojené pohodlie.

Myslí na vašu budúcnosť

Či už bývate v dome alebo byte, máte malú či veľkú

rodinu, vybrať si môžete spomedzi niekoľkých typov kotlov
Gepard Condens. Ide pri tom o najlepšiu voľbu pri výmene starého nekondenzačného kotla za nový i pri výbere vykurovania do novostavby. Nový kotol Gepard Condens predstavuje investíciu za málo peňazí a zároveň veľmi dôležitý krok do budúcnosti. Už teraz spĺňa prísne smernice ErP o energetickej účinnosti výrobkov a emisných normách, ktoré v rámci Európskej únie vstúpia do platnosti od septembra 2015. Prináša vysokú triedu energetickej účinnosti A pre kúrenie i prípravu teplej vody. Kondenzačné kotly Gepard Condens sú inteligentné a kráčajú s dobou. Sú kompatibilné s rôznymi typmi regulácie s možnosťou spolupráce so solárnym systémom na prípravu teplej vody. Jedným z hlavných faktorov je pritom ich maximálna flexibilita.

Energiu a peniaze ušetrí za vás

Veľký komfort na malej ploche zaručuje kotol Gepard Condens aj vďaka tomu, že má vynikajúci pomer veľkosť/výkon. Kotol má hydraulický blok novej generácie, ktorý zaručuje vysoký komfort či už pri vykurovaní alebo príprave teplej vody. Okrem toho, že spoľahlivo vykuruje, dodá teplú vodu okamžite pre celú rodinu, či už prietokovým spôsobom alebo z externého zásobníka, a to podľa typu kotla. Úsporu prevádzkových nákladov tiež zaručuje použitie vysokoúčinného čerpadla, ktoré v porovnaní s klasickými čerpadlami spotrebuje v priemere ročne až o 75 % menej elektrickej energie. Kotol zároveň ponúka takú úroveň bezpečnosti, ktorá je v jeho cenovej skupine, spolu s jeho výkonnosťou a pohodlnou prevádzkou, absolútne jedinečná.

Inšpirovaný automobilmi

Srdcom nového radu kotlov Gepard Condens je nový unikátny patentovaný výmenník tepla, ktorého konštrukcia bola inšpirovaná automobilovým priemyslom. Výmenník vďaka tomu podáva vynikajúci výkon a umožňuje veľmi účinnú prevádzku kotla. Je vyrábaný zo zliatiny hliníka a kremíka – teda z toho istého materiálu, ktorý využíva automobilový priemysel. Jeho údržba sa odporúča v 5-ročných intervaloch, čo je nielen jedinečné, ale i absolútne bezkonkurenčné.

Gepard Condens dokonale zapadne do moderného aj klasického prostredia. Hodí sa do každej domácnosti a vyzerá oveľa drahší, než v skutočnosti je. A tak dobre, ako vyzerá, tak ľahko a pohodlne ho možno i používať. Jeho ovládanie je jednoduché, prehľadné a intuitívne. Kotol sa dá bezpečne umiestniť aj do rohu, výklenku či malej miestnosti. Má množstvo vlastností, ktoré uľahčujú jeho inštaláciu v domácnostiach. Rozhodnutie vybrať si kondenzačný kotol nikdy nebolo jednoduchšie. A to vďaka vysokej účinnosti, nízkym účtom za energie, bezkonkurenčnej životnosti, kvalite a výnimočne jednoduchej obsluhe. Kotly Gepard Condens sú v predaji od septembra 2015.

www.protherm.sk

 

 

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk