Prestavujete kuchyňu a neviete, kam s chladničkou?

Odhodlali ste sa konečne k dlho odkladanému prerobeniu kuchyne a neviete, ako obrovský kus nábytku zakomponovať do jej celkového štýlu? Áno, hovoríme o chladničke, ktorá sa v domácnostiach radí k najväčším spotrebičom. Možno vás inšpiruje náš tip.

Niekto preferuje chladničku zabudovanú, niekto zase voľne stojacu. V oboch prípadoch však pre ňu musíte nájsť vhodné miesto. Rozdiel nie je len v tom, či je viditeľná alebo elegantne zakrytá dvierkami v dizajne celej kuchyne. Ak si vyberiete zabudovanú, celú kuchyňu máte v jednotnom štýle, ktorý nič nenarúša a nič z neho nevyčnieva. Myslíme tým napríklad rukoväť chladničky a mrazničky. Strácate však množstvo úložného priestoru, ktorý zaberá korpus obkolesujúci celý spotrebič. Voľne stojaca chladnička má zase výhodu väčšieho objemu, ale musíte jej nájsť miesto v priestore, čo nie je vždy jednoduché.

Ale čo tak zabudnúť na všetky kompromisy a mať oboje – čistý dizajn bez zbytočných výčnelkov aj dostatočnú kapacitu. S riešením prišla značka Samsung, ktorá tento rok uviedla na trh novinku v podobe série chladničiek pod názvom Kitchen Fit. Chladničky tak môžu byť zabudované alebo voľne stojace.

Rozmery chladničiek z radu RB8000 Kitchen Fit presne korešpondujú s miestom, ktoré je pre ne vyčlenené v rámci kuchynskej zostavy. Myslelo sa aj na rozdelenie chladiacej a mraziacej časti. Spodný diel mrazničky končí vo výške pracovnej plochy linky a celková výška spotrebiča potom ladí s vrchnými skrinkami. Unikátny plochý povrch dverí z brúsenej nehrdzavejúcej ocele s ostrými hranami úplne splynie s kuchynskými skrinkami a výsledkom je dokonalý súlad, ktorý mohli doteraz zaistiť iba vstavané spotrebiče. Zložitá inštalácia nie je nutná, chladničku jednoducho zasuniete na požadované miesto v rámci kuchynskej linky. Hoci sa chladničky radu RB8000 zmestia do rovnakého priestoru ako vstavané spotrebiče, ponúkajú vďaka technológii SpaceMax o 30 % viac priestoru, čo je až 90 l, než konvenčné vstavané. To všetko sú veci, ktoré sú praktické z vonkajšej strany. Nezanedbateľnými sú však aj technológie a vnútorné rozloženie.

Je potrebné podotknúť, že modely chladničiek od Samsungu sú už niekoľko rokov vybavené technológiou No Frost, ktorá zaručuje stálu teplotu v každom kúte chladničky. Práve stabilná teplota je kľúčová pre udržanie čerstvosti rýchlo sa kaziacich potravín. Okrem toho táto technológia kladie nižšie nároky na chladiaci systém a nevytvára námrazu, čím predlžuje jeho životnosť a zabraňuje plytvaniu energie nielen pri odmrazovaní. Chladnička a mraznička majú zároveň oddelené prúdenie vzduchu, tzv. Twin Cooling systém, ktorý zaisťuje mrazivý suchý vzduch v mrazničke a optimálnu vlhkosť vzduchu v chladničke, ktorá je zásadná pre udržanie čerstvosti potravín. To, že je celá chladnička v dizajne brúseného kovu, nie je náhoda. Na návrhu Kitchen Fit sa podieľali svetoví kuchári, od ktorých pochádza idea kovového plátu

Metal plate, ktorý je umiestnený v zadnej časti chladničky. Tento plát dokáže akumulovať chladný vzduch, tzv. Metal cooling, čím udržuje stálu teplotu vo vnútri. Ďalším prínosom spolupráce je Chef zone, čo je šuplík s kontrolou teploty v rozmedzí +/- 0,5 stupňa Celzia pre skladovanie chúlostivých surovín, napríklad čerstvého mäsa. Chladnička má aj niekoľko praktických priehradiek a vysúvacích políc, ktoré maximálne zjednodušujú manipuláciu s uskladnenými potravinami.

Všetky chladničky Samsung Kitchen Fit zároveň disponujú digitálnym invertorovým kompresorom. Ten má na rozdiel od bežných kompresorov, ktoré môžu byť len spustené alebo zastavené, 7 nastaviteľných rýchlostí. Tie vyhovujú rôznym požiadavkám na chladenie. Kompresor tak pracuje hladko, vďaka nižšiemu opotrebovaniu dlhšie vydrží a minimalizuje sa jeho hlučnosť.
Navyše naň Samsung poskytuje záruku 10 rokov.

Novinky tohto roka v chladení od Samsungu zahŕňajú tri rady – RB8000, RB7000 a RB5000, ktoré sa líšia v niekoľkých detailoch, či už ide o vonkajší alebo vnútorný displej, energetickú triedu A++ alebo A+++ a najvyšší model disponuje aj modro podsvietenými zapustenými rúčkami.

www.samsung.sk

 

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk