Provensálska kúpeľňa

Po rokoch prísnej striedmosti, praktickosti či nekompromisnej racionality moderného štýlu sa do nášho súčasného každodenného života „prepašoval“ kúsok sladkej romantiky francúzskeho vidieka. Ladné línie provensálskeho štýlu sú dnes súčasťou nejedného domova.

Zámerne som použila slovo – domova. Je úplne jedno, či tento štýl implantujete do bytu či rodinného domu, pretože spoločným menovateľom je vždy pocit domova. Malého alebo veľkého – to je jedno! Podstatná je čarovná atmosféra. A presne tá istá nálada vládne aj v provensálskej kúpeľni – útulnosť a množstvo praktických detailov hneď poruke.

Základom je typický nábytok v bielych alebo jemných odtieňoch ružovej, žltej, modrej, zelenkavej. Samozrejme, nesmie chýbať umývadlo a nad ním krásne zrkadlo ani polička či skrinka s množstvom záhadných flakónov a rôznych drobností. Určite tu musí byť typická francúzska miska na mydlo … a sklenená dóza na cukríky. Je to jedna z mála kúpeľni,
kde na stene visia obrazy s tradičnými motívmi Provensálska – more, krajina, lode, prístav, krajina s výjavmi z francúzskeho vidieka, levanduľa…

Táto kúpeľňa by vždy mala byť plná obľúbenej vône – určite, verte, ľudia, ktorí si zariadia takúto kúpeľňu, svoju obľúbenú vôňu majú. More, levanduľa, provensálske byliny, ale aj ruže. V dokonalej provensálskaej kúpeľni musia byť uteráky s decentnými vzormi zavesené na železných háčikoch. A aj doplnky ako držiak na toaletný papier či kefu, prípadne stojan na noviny by mali byť z tohto materiálu a nemusia byť nutne z jednej sady.

A nezabudnite – ozajstná provensálska kúpeľňa musí mať na vonkajšej strane dverí tabuľku s nápisom: Kúpeľňa.

Home & Garden s.r.o.
R1 centrum
Rožňavská 1
Bratislava
www.tintinhal.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk