RUSTIQUE Pretvorte svoj dom na domov

Exkluzívne lícové tehly, pásiky, klinkery a tehlové dlažby

100% PRÍRODNÝ MATERIÁL
FAREBNÁ STÁLOSŤ
MRAZUVZDORNOSŤ
BEZÚDRŽBOVOSŤ
PEVNOSŤ
VÝNIMOČNOSŤ
ŠIROKÉ MOŽNOSTI FAREBNÝCH REALIZÁCIÍ A KOMBINÁCIÍ
NADČASOVOSŤ
PRE VŠETKY ARCHITEKTONICKÉ ŠTÝLY TYPY DOMOV A BUDOV

Tehla ako prírodný materiál dôkladne preverený časom predstavuje teplo, eleganciu a trvácnosť – pretvorte svoj dom na domov!
Lícové tehly sú nielen nadčasové, ale i univerzálne, a preto sú vhodné pre doplnenie akéhokoľvek štýlu – od rustikálneho cez južanský až po moderný.

Vynovili sme výstavný park! Srdečne vás pozývame prezrieť si 80 nových odtieňov obkladových pásikov a tehál.

Pohrali sme sa s novými odtieňmi tehál a použitím rôznych farieb škárovačiek pripravili sme pre vás nové zaujímavé kombinácie, ktoré vám pomôžu pri výbere tej správnej farby tehličiek pre váš dom alebo plot.

Vo výstavnom parku teraz nájdete na veľkých ukážkových paneloch vyše 200 druhov lícových obkladových pásikov, ktoré sú vyškárované až tromi druhmi škárovacích mált pre vašu lepšiu predstavu. Sú tu aj ukážky murovaných plotov z lícových tehál a obkladaných plotov s tehlovými pásikmi, viac ako 100 druhov tehlových zámkových dlažieb zladených s okrasnou zeleňou.

Odborní predajcovia vám radi a ochotne poradia.

Firma RUSTIQUE, a.s., je renomovaným dovozcom lícových tehál holandskej a nemeckej produkcie, ktoré spĺňajú vysoké požiadavky na kvalitu aj estetiku. Ide o vysokokvalitné, ručne alebo strojovo formované a vyrábané tehly. RUSTIQUE, a.s., sa špecializuje na exkluzívne lícové tehly, obkladové pásiky rustikálneho aj moderného štýlu, klinkery a na pálené tehlové dlažby. Ich uplatnenie zaručuje podstatne dlhšiu trvanlivosť všetkých materiálov použitých pri stavbe, čím sa predĺži jej životnosť, pričom úplne zaniká údržba fasády. Budovy z lícových tehál sú trvácne, pretože sú odolné proti mrazu, dobre znášajú teplotné zmeny a nestrácajú farebnosť.

Príprava povrchu pre obklad v exteriéri a v interiéri
Produkty spoločnosti Rustique sa vyrábajú s ohľadom na realizačné práce
aj užívateľov. Vďaka detailnej predpríprave a dlhoročným receptúram je samotné obkladanie maximálne zjednodušené. Napriek tomu však treba mať na pamäti, že na zabezpečenie ľahkého priebehu realizácie a trvácnosti riešenia, musí byť každý povrch dobre pripravený na aplikovanie tehlového obkladu.

V prípade novostavieb v interiéroch si steny nevyžadujú špeciálnu predprípravu a obklad možno zvyčajne aplikovať priamo na povrch.
Ak už máte steny natreté farbou,  treba ich jej najskôr zbaviť, a to oškrabaním, niekedy stačí čiastočným oškrabaním, aby sme získali drsný povrch. Následne sa stena napenetruje. Ak je farba aplikovaná viackrát, napríklad pri rekonštrukcii, treba dbať na to, aby sa odstránili všetky vrstvy.

Tipy a rady pri použití tehlových pásikov v interiéri
Ak máte alebo sa chystáte v miestnosti položiť aj soklovú lištu parkiet alebo keramickej podlahy, treba tehlový obklad steny ukončiť nad lištou. Odporúčame však realizovať soklové lišty ešte pred obkladom samotnej steny. Počas prvých troch dní po realizácii, v prípade interiérov, je dobré pravidelne prečistiť povrch tehličiek aj škár jemnou kefou, aby sa z neho odstránili drobné čiastočky škárovacej hmoty. Z fasádnych tehlových obkladov ich zmyje prvý dážď.
Zatepľovací systém Rustique
V exteriéroch sa najčastejšie obkladové pásiky lepia na zatepľovacie systémy. Tehlové obklady Rustique sa môžu lepiť ako na polystyrén, tak i na minerálnu vlnu.
Dôležité je správne uchytenie zatepľovacieho systému k nosnému murivu z dôvodu vyššej hmotnosti tehlových pásikov. Na lepenie izolácie používame flexibilné lepidlo. Na polystyrén resp. minerálnu vlnu je nutné natiahnuť armovaciu sieťku. Je potrebné použiť silnejšiu sieťku s vyššou gramážou a správnym spôsobom celý systém ukotviť pomocou hmoždiniek (v ploche cca 8 ks hmoždiniek na 1 m2). Viď obrázok demonštrujúci jednotlivé vrstvy zatepľovacieho systému Rustique.
Ak váš dom nie je zateplený, vyhovujúcim podkladom na lepenie tehličiek Rustique je silná a kvalitne urobená cementová omietka s penetráciou.

Po nalepení tehlových obkladových pásikov sa pristúpi k samotnému škárovaniu. Škáruje sa ručne, polosuchým spôsobom. Pri montáži zatepľovacieho systému je potrebné dôsledne dodržiavať odporúčania firmy Rustique. Výsledkom precíznej práce a správnych postupov je krásna, funkčná a bezúdržbová fasáda.
Firma Rustique vám vie zabezpečiť i skúsených majstrov profesionálov. Realizované stavby sú najlepším obrazom ich kvalitnej práce a dlhoročných skúseností.

Tehličky v interiéri
Všetky lícové obklady a tehly sú predovšetkým vyrobené a určené na použitie do exteriéru, ale samozrejme nič nebráni tomu, aby ste tehličky použili v interiéri. V dnešnej dobe je využívanie spomínaných tehál v interiéroch dokonca veľmi rozšírené a architekti ich často a radi používajú na dekoráciu rôznych miestností, a to nielen v budovách väčšieho rozsahu, ale i pre spríjemnenie a zútulnenie vnútorných priestorov klasických rodinných domov či bytových priestorov.
Možnosti sú nekonečné, hranicou je jedine vaša fantázia.

Teplo a útulne
Vďaka nám a útulnému rustikálnemu dizajnu tehlových obkladov si hostia známych kaviarničiek a vinární môžu vychutnať skvelé posedenie v nezabudnuteľnej atmosfére. Štýlové drevené stoly a police s kvalitnými vínami sa krásne vynímajú na pozadí tehličiek Rustique.

Moderný štýl s rustikálnymi tehlami
Napriek rustikálnemu charakteru lícových tehál, môžeme ich použiť aj na realizáciu moderných budov, a to takým spôsobom, že škárovacie malty budú buď vo farbe tehál a pásikov, alebo prípadne tmavšie, čo vytvorí zaujímavý kontrast – ultramoderný vzhľad (viď. referencie).
Lícové tehly sú vhodné aj na rekonštrukcie stavieb, pretože sú mrazuvzdorné, trvácne, udržiavajú farebnosť, nevyžadujú skoro žiadnu údržbu a dobre znášajú teplotné výkyvy. Keďže sa vyrábajú vo veľmi širokej škále, určite si záujemcovia nájdu vhodný druh na svoj dom.

Vďaka bezúdržbovosti je tehličky vhodné použiť i na polyfunkčné budovy
Tehličky treba nalepiť na vopred správne pripravený podklad, správne ich vyškárovať, a to je všetko. Nie je potrebné žiadne ďalšie ošetrovanie!!

Tešíme sa na vašu návštevu!

SHOWROOM RUSTIQUE
Ulica Svornosti č. 42
821 06 Bratislava –
Podunajské Biskupice
www.rustique.sk

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na
info@rustique.sk alebo
NONSTOP infolinke:
+421 907 779 899
Ing. Zoltán Fekete
+421 917 173 559
Mgr. Veronika Lukácsová

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk