Spoznajte praktické riešenia pre domy i byty

Novostavby, staršie rodinné domy i bytové jednotky– ich spoločným menovateľom je požiadavka na komfortné bývanie a v chladnejších obdobiach roka aj na teplo v interiéri. Spoľahlivým riešením sú plynové kondenzačné kotly. Značka Protherm vám prináša hneď niekoľko tipov na najmodernejšie z nich a tiež spôsobov, ako spolu s nimi efektívnejšie šetriť.

Pre klasické domy i byty

V klasických rodinných domoch a v bytových jednotkách sa osvedčili najmä závesné kondenzačné kotly, ktoré sa dajú šikovne ukryť za dvere, do výklenku na chodbe či v kúpeľni. Jedným z takýchto zariadení je Panther Condens (s energetickou triedou A). S vysokým stupňom využitia až 109 % a osvedčenou technológiou nerezového kondenzačného výmenníka sa tento kotol zaraďuje k najefektívnejším produktom na trhu. Na rekonštrukcie či pre novostavby sú vhodné aj ďalšie závesné plynové kotly praktických rozmerov. Zariadenia Gepard Condens (s energetickou triedou A) okamžite dodajú teplú vodu, či už prietokovým spôsobom alebo s pomocou externého zásobníka (v závislosti od verzie kotla). Srdcom týchto kotlov je odolný výmenník tepla inšpirovaný automobilovým priemyslom a tiež hydraulický blok novej generácie. Tieto kotly zároveň ponúkajú takú úroveň bezpečnosti, ktorá je absolútne bezkonkurenčná.

New Panther Condens

Panther Condens

Aj pre väčšie domy

Dokáže zabezpečiť vykurovanie i prípravu teplej vody nielen v byte, v klasickom rodinnom dome, ale aj vo viacgeneračných domoch, dvojdomoch či dvoch bytových jednotkách súčasne. Ide o závesný kondenzačný kotol Tiger Condens (s energetickou triedou A), ktorý zabezpečí teplo v interiéri a zároveň umožňuje čerpať teplú vodu so stabilnou teplotou z viacerých miest domácnosti naraz bez straty komfortu. Opätovne nahriať vodu dokáže v rekordne krátkom čase vďaka patentovanej technológii Isodyn 2. Tá kombinuje prípravu teplej vody prietokovým spôsobom a z jedného alebo dvoch vstavaných 21 l nerezových vrstvených zásobníkov. Aj s minimálnym objemom zásobníkov dokáže zabezpečiť také množstvo teplej vody, ako zariadenie so samostatným veľkým zásobníkom. Oplatí sa preto aj rodinám, ktoré žijú vo veľkom dome s dvomi kúpeľňami či obyvateľom bytu, ktorí majú radi dostatok teplej vody na kúpanie, sprchovanie a zároveň v kuchyni.

New Tiger Condens

Tiger Condens

Šetrenie s regulátorom

Najmodernejšie kotly v praxi prinášajú úspory. Ak napríklad v domácnosti vymeníte kotol starý 20 rokov – za nový kondenzačný – môžete ušetriť až 30 % plynu, čím sa vám znížia prevádzkové náklady na vykurovanie. Úspory v domácnosti dosiahnete aj výberom vhodného inteligentného regulátora, ktorý bude šetriť za vás. Napríklad so smart regulátorom MiGo môžete docieliť viac úspor, než s iným regulátorom tohto druhu. A to vďaka efektívnemu riadeniu systému presne podľa vašich zvykov a potrieb. Vykurovanie a ohrev vody si s ním nastavíte dokonca aj na diaľku cez internet – prostredníctvom online aplikácie v smartfóne či tablete. Teplo doma a prípravu teplej vody budete mať úplne pod kontrolou. Regulátor dokonca prehľadne graficky vyhodnocuje spotrebu energie v domácnosti.

Regulátor MiGo značky Protherm

Smart regulátor MiGo

2020 logo Protherm

www.protherm.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk