Stavbári, nefušujte! „Dolámať im ruky???!!!“

Už pred 5 rokmi sme si v našej redakcii povedali, že je potrebné kritizovať nekvalitu prác  stavbárov. Za toto obdobie sme si zobrali na „mušku“ murárov, oknárov, montážnikov drevostavieb, izolatérov, ale aj strechárov či inštalatérov. Vždy sme si mysleli, že už horšie neuvidíme. Omyl – a parádny!

Pred dvoma týždňami sme sa vybrali s naším fotografom Rasťom Polákom „len tak“ sa potúlať po Záhorí. Popozerať, čo pekné sa postavilo. Zažili sme šok…
Toto, čo vidíte na snímkach, to teda neuvidíte nikde na Slovensku. Základy domu krivé, vlnité – no jednoducho sfušované, že to asi ani viac nejde. Zdôrazňujeme, to nie je úprava vo fotošope!
Ako sa zdá, aj majiteľ tejto rozostavanej stavby RD týchto remeselníkov „vyhnal“, lebo betóny sú dobre vyzreté (svetlošedá farba) a na stavbe sa teda už dlho nepracuje. Je nám ľúto majiteľa. Naša rada – „mal im polámať ruky“ a dobre „vyšvácať“ metlou, asi by si nič iné nezaslúžili. Partia stavbárov, ktorá takéto základy postavila, je hanbou všetkých stavbárov!!! Žiaľ, aj toto sa dá vidieť na našich novostavbách.
 
Ing. Pavel Kleskeň, Snímky: Rasťo Polák

Kvalita nie je len planý sľub!

Kupujete nové plastové okná alebo dvere a očakávate, že budú dominantou vášho domova niekoľko rokov. Pre laika je veľa detailov neznámych, ale práve tie robia rozdiel medzi zlou a úspešnou kúpou, z ktorej sa môžete tešiť celé roky.

Výroba plastových okien a dverí prešla počas posledného desaťročia obrovským vývojom. Pričom dnešné okná zvládajú vyššiu záťaž skla. Na zabezpečenie lepšej stability a pevnosti sa spoločnosť BRUVO Slovakia rozhodla pre plastové profily VEKA triedy A, ktoré obsahujú o 20 % viac materiálu. To sa prejavuje v minimálnej hrúbke steny
3 mm a väčšou stabilitou plastu, čo nie je možné dosiahnuť pri profile triedy B, kde je možné pozorovať deformáciu. Tiež zvukové a tepelnoizolačné vlastnosti sú oveľa lepšie aj vďaka väčšej hrúbke steny plastu oproti iným profilom. Hodnota 0,92 W (m2.K) zo série profilov Diamant´82 patrí k najlepším na trhu.
BRUVO Slovakia pracuje tak, aby ste dostali perfektný produkt. Naše okná a dvere sú zvnútra zosilené oceľovou výstužou, ktorá zabraňuje deformáciám. Dverné krídla majú extra zvarené vnútorné rohy, čím sa tiež dosiahne väčšia stabilita a odolnosť. Nemá to vplyv na vonkajší vzhľad, ale z dlhodobého hľadiska je to veľký rozdiel.

Ešte sme sa nerozprávali
o bezpečnosti

BRUVO Slovakia ponúka štandardne na každé okno bezpečnostné kovanie RC2, čím je vaše okno na všetkých stranách plne začlenené do rámu.

Kvalita má meno…
… BRUVO Slovakia

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk