Tehla HELUZ – to je tradícia, komfort a kvalita

Tehla je moderný a pokrokový materiál overený históriou. Snáď každý z nás ju niekedy mal v ruke, skúšal z nej niečo postaviť. Tehla je stáročiami overený základný „kameň“ našich príbytkov. Má však nový vzhľad. Áno, je to tehla. Je to HELUZ.

Už od nepamäti ľudia žili v rôznych príbytkoch, najskôr v jaskyniach, potom si stavali drevené chatrče a zruby. Neskôr prišli na to, že sa musia chrániť nielen pred poveternostnými vplyvmi, ale aj pred vonkajším nepriateľom. Zistili, že ich najlepšie ochráni pevný, tvrdý, mrazu, dažďu aj slnku odolný materiál, ktorým sa stala tehla.

I tá prešla dlhým vývojom, zdokonaľovala sa podľa technického vývoja a pokroku vo spoločnosti. Nové technológie umožňovali stále zdokonaľovať, vylepšovať tento materiál, aby spĺňal požiadavky, aké človek pre svoj spojený život a bývanie požaduje. Výrobky HELUZ taktiež prešli dlhým vývojom, radom inovácií, technických zlepšení aj konštrukčnými zmenami. Dnes sa radia medzi to najlepšie, čo na našom trhu s tehlovým materiálom môžete zohnať.

Žijeme v priaznivom klimatickom priestore, prakticky mimo tektonicky ohrozeného zemského podložia, v miestach, kde sa po tisíce rokov žilo najskôr v kamenných a neskôr v príjemnejších tehlových budovách. Teda v domoch odolných všetkým vonkajším aj poveternostným vplyvom, chrániacich nás pred chladom aj teplom, poskytujúcich nám všetok komfort pre dobré a zdravé bývanie. I tu je miesto na široký tehlový sortiment od spoločnosti HELUZ. Výrobky HELUZ vás ochránia nielen pred nepriazňou počasia, ale sú garantom bezpečného bývania.

Klimatické a tektonické podmienky nám umožňujú využívať pri výstavbe domov tie najkvalitnejšie stavebné tehlové materiály. Nemôžeme sa tak dostať do situácie ako v Ázii alebo v Amerike, keď vplyvom silného vetra sa dom rozletí po okolí alebo v záplavách dom odpláva, pretože je postavený z dreva alebo podobných ľahkých materiálov. To sa nás v našom tektonickom priestore netýka, v prípade tehlových domov v našom domácom priestore nám podobné katastrofy nehrozia. Naopak, vplyv tektonického podložia takmer bez obmedzenia ovplyvňuje projektovú prípravu tak, že minimalizuje voľbu pri výbere materiálu, než je to v oblastiach ohrozených zemetrasením. Výrobky Heluz aj tu obstoja, ponúkajú širokú sortimentnú škálu vhodnú do našich klimatických podmienok.

Súčasný klimatický vývoj naznačuje, že sa meteorologická situácia nebude zlepšovať, ale skôr zhoršovať. A to je ďalší argument pre využívanie kvalitných tehlových materiálov na stavbu obydlí, teda aj výrobkov spoločnosti HELUZ.

Tehla a dnes už ďalšie kvalitné tehlové materiály nám poskytujú moderný a pokrokový stavebný materiál, ktorý nenahradí žiadny iný prírodný materiál. Kameň je síce pevnejší, ale je studený, ťažko sa opracováva, má vysokú hmotnosť a je drahý. Drevo je na tom lepšie, nie je síce tak pevné, ale lepšie sa opracováva a je s ním jednoduchšia manipulácia než s kameňom. Niekto by povedal, že je aj lacnejšie, ale dnes už to zďaleka neplatí. Nie je to materiál bezúdržbový ani poveternostne odolný ako tehla, ktorá stojí po stáročia aj tam, kde kedysi stáli drevené stavby. Tehla dýcha, je pevná, dobre sa opracováva, je ľahká, je bezúdržbová, odoláva všetkým poveternostným vplyvom, vytvára zdravé prostredie pre bývanie a v neposlednom rade je to prírodný materiál. I tu HELUZ boduje, spĺňa všetky aj tie najnáročnejšie požiadavky na stavebný materiál v tejto najsilnejšej konkurencii prírodných materiálov.

Tehla a tehlové materiály sú a aj do budúcna budú tým najprijateľnejším a najrozšírenejším materiálom pre stavbu domu aj menších stavieb. S tehlou sa pustí do práce každý. Stačí si len vybrať z neprebernej škály tvarov, rozmerov aj špecifikácií, ktoré určujú tehly na stavbu rôznych častí domu. To platí dvojnásobne aj pre výrobky HELUZ. Myslí na každého a predovšetkým na budúcnosť, ponúka materiály aj na stavbu, ktorá dáva úspory, šetrí čas aj peniaze.

Tehla sa nestáva, ale je materiálom, ktorý nepotrebuje certifikát na časovo obmedzenú a laboratórne deklarovanú životnosť, pretože kvalitu a úžitkové vlastnosti tohto materiálu si overili sami ľudia vo svojich domoch. Dlhovekosť tohto materiálu preverila história a dejiny.

Ľudia sa dnes čoraz častejšie vracajú k tomuto prírodnému výrobku, pretože spĺňa aj tie najprísnejšie nároky moderného bývania tak z pohľadu stavebníkov, ako aj projektantov. Ak si chcete postaviť nízkoenergetický alebo pasívny dom, potom jedinečné tehlové výrobky HELUZ vám splnia všetky požiadavky na dom budúcnosti. Komplexné systémové riešenie HELUZ vám umožní vystavať dom od obvodového muriva, cez preklady, stropy až po komín. A navyše, z týchto skvelých materiálov sa dá vystavať dom rýchlo a lacno.

Tehla už dávno nie je ten červený kváder so štandardnými rozmermi. To patrí minulosti a histórii. Súčasná moderná tehla a tehlové výrobky si ponechali tie najlepšie vlastnosti z pôvodnej pálenej tehly a vďaka neustálym inováciám, technológiám a pokroku sa vyvinula do moderného a pokrokového materiálu.

Výrobky HELUZ, bez pardonu, spĺňajú všetky kritériá, ale aj tie najvyššie požiadavky na materiál dneška, zajtrajška aj budúcnosti. Nové nízkoenergetické alebo pasívne domy sa stavajú a budú stavať z tehál HELUZ. To je nezvratný fakt, pred ktorým neobstojí ani drevo ani kameň. Tehla je tradícia, HELUZ to je komfort a kvalita.

www.heluz.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk