Teplo od spoločnosti REVEL za výborné ceny

REVEL je najvýznamnejším a najväčším výrobcom plastového potrubia na báze sieťovaného polyethylenu (PE-X), teda materiálu optimálneho pre veľkoplošné nízkoteplotné vykurovacie systémy v Česku. Revel je jediným výrobcom sieťovaného potrubia v Českej a Slovenskej republike.

Od roku 1998 spoločnosť REVEL disponuje vlastnou

výrobnou linkou rúrok PEX. Zároveň vyrába a dodáva medené radiátory s prídavnými ventilátormi a plynulou reguláciou výkonu, teda výrobky vhodné na využitie v nízkoteplotných vykurovacích systémoch a v spojení s tepelnými čerpadlami.

V priebehu ďalších rokov sa sortiment spoločnosti REVEL neustále rozširoval, takže v súčasnosti vyrába a dodáva i spojovací systém a rozdeľovače k rúrkam, a to na báze mosadze a PPSU (polyphenylensulfonu), konvektory (radiátory) stenové, voľne stojace i podlahové VPA a podlahové VPT, a to s prirodzenou alebo nútenou cirkuláciou vzduchu, ďalej podlahové fan coily, tepelné čerpadlá a systémy pre podlahové kúrenie/chladenie.

REVEL si za viac ako 20 rokov svojej činnosti vybudoval významné postavenie na českom, slovenskom i medzinárodnom trhu, má povesť spoľahlivého výrobcu kvalitných produktov, ktoré spotrebiteľov oslovia i nízkou cenou. Firma disponuje projekciou, ktorá vám systém do vášho domu vyprojektuje, montážna divízia spoločnosti je zase schopná vám celý systém na kľúč dodať. To však nie je podmienka a po spracovaní projektovej dokumentácie ste pánmi svojho rozhodnutia vy.

Hlavným cieľom spoločnosti REVEL je od začiatku spokojný zákazník, ktorý dostane vysoko kvalitný a zároveň cenovo dostupný produkt s dlhoročnou životnosťou.

Od TČ môžete získať viac ako iba kúrenie

Tepelné čerpadlá sa obvykle používajú na vykurovanie a ohrev teplej vody. Tepelné čerpadlo ide ale využiť aj pre podlahové chladenie. Toto riešenie oceníte predovšetkým v teplých letných dňoch, ktorých, ako sme sa presvedčili, stále pribúda. Pre funkciu chladenia nie je nutné žiadne ďalšie vybavenie, tepelné čerpadlo, ale musí túto funkciu chladenia podporovať. Preto ponuka inštalácie tepelného čerpadla vzduch/voda od firmy REVEL môže byť hľadaným riešením.

Aplikácia tepelného čerpadla vzduch/voda typu LWR(b)-8 kW je vďaka pripojovacej sade USP plne funkčná, dá sa rýchlo namontovať do už existujúceho systému, je jednoduchá v obsluhe a bezpečná. Navyše sa môže vďaka silnému obehovému čerpadlu realizovať – pripojiť v ľubovoľnom mieste existujúcej vykurovacej sústavy.

Nezanedbateľný argument ekonomiky prevádzky

Tepelným čerpadlom kúrime výrazne lacnejšie než plynom a dokonca lacnejšie ako kotlom na pelety. Ako je to možné?

S rozvojom technológie TČ vzduch/voda, keď sa odoberá potrebná energia z okolitého vzduchu, vychádza obstaranie tepelného čerpadla až o 30 % lacnejšie než všetky náklady spojené s obstaraním plynového zdroja (prípojka, vnútorné rozvody plynu, revízia, vložkovanie komína, kotol a pod.). K tomu ešte pristupuje potreba investične drahého vnútorného priestoru „kotolne“, čo u kompaktného tepelného čerpadla napr. LWR odpadá.

Prevádzka TČ vzduch voda má výkonové číslo COP = 3 až 4, takže z 1 kWh el. energie potrebnej na chod kompresora sa v TČ vyrobia až 4 kWh tepelnej energie. Ďalšou nevýhodou plynových kotlov je nie príliš ekonomická príprava teplej vody hlavne v lete, s častými štartmi plynového kotla. Naopak – tepelné čerpadlo vzduch/voda je schopné v lete pripravovať teplú vodu pre štvorčlennú rodinu na deň

doslova za niekoľko centov, pretože teplého vzduchu je v lete dostatok a jeho premena na teplú vodu je až s COP číslom 6.

A napokon – významným dôvodom pre voľbu tepelného čerpadla vzduch/voda od spoločnosti REVEL do novostavby s podlahovým kúrením je možnosť trvalého reverzného chodu zariadenia v tropických dňoch roku. Ide teda o zdravotne bezpečné klimatizovanie objektu temperovanými podlahami, čo je najnovší trend na trhu. Jednoducho povedané – pri investícii do kúrenia môžete získať zároveň klimatizáciu objektu pre leto.

Klimatizácie, chladenie, dodávka, montáž, servis

Na slovenskom trhu dnes existuje široká ponuka rôznych domácich klimatizačných zariadení, ale ešte väčší počet zahraničných značiek. Ak sa majiteľ bytu alebo rodinného domu rozhodne spríjemniť si v letných, ale taktiež v zimných mesiacoch pobyt vo svojom obydlí, stačí si vybrať spoločnosť, ktorá mu dodá a namontuje klimatizačné zariadenie presne podľa jeho požiadaviek na kvalitu či cenu.

Jednou zo spoločností je aj firma M. F. Team, ktorá ponúka kompletnú

dodávku klimatizačných zariadení formou dodávky na kľúč. Spoločnosť zastupuje na Slovensku japonskú firmu Daikin. Značka Daikin predstavuje záruku maximálnej kvality a inovácie a určuje svetový trend na trhu s klimatizačnými zariadeniami. Firma Daikin má vyše sedemdesiatročné skúsenosti vo výrobe priemyselných, ale taktiež malých domácich klimatizačných jednotiek.

Nová séria klimatizačných zariadení bola špeciálne vyvinutá na použitie v rodinných domoch a bytoch. Veľkou výhodou týchto zariadení je veľmi nízka hlučnosť a široká variabilita použitia a nastavenia podľa individuálnych požiadaviek každého užívateľa. Klimatizačná jednotka aplikovaná v miestnosti zabezpečí nielen príjemné ochladenie vzduchu v letných mesiacoch, ale čo málokto vie, dá sa použiť aj ako výhrevné zariadenie v zime.

Klimatizácia okrem toho umožňuje kontrolu a udržiavanie nastavenej úrovne vlhkosti vzduchu v miestnosti, filtruje a čistí vzduch. Pre klimatizácie Daikin je charakteristický maximálny komfort obsluhy na diaľkové ovládanie, ktorým možno nastaviť a vo dne i v noci udržiavať všetky základné parametre a funkcie zariadenia.

Klimatizačné zariadenia rozlišujeme na vonkajšie a vnútorné jednotky. Vnútorné klimatizačné jednotky nie sú náročné na priestor, môžu byť inštalované ako stacionárne jednotky priamo v interiéri domu či miestnosti, zavesené na stene, zabudované v strope, v úrovni radiátorov. Vonkajšie klimatizačné jednotky na balkóne či terase bytu.

Všetky nové zariadenia sú invertorové, t. j. šetria až 35 % elektrickej energie. Zabudovaný mikroprocesor riadi automaticky udržiavanie nastavených klimatických podmienok.

Samozrejmosťou je automatické prepnutie chladenie/kúrenie podľa nastavenej teploty a úsporný režim počas spánku alebo dlhšej neprítomnosti doma. Zadané údaje a nastavenia možno zakódovať a pri prerušení dodávky elektrickej energie ostávajú zachované. Klimatizačné zariadenia nie sú náročné na inštaláciu. Požiadavku vyššej potreby chladu zabezpečuje systém VRV II. Integráciou niekoľkých VRV systémov do jedného chladiaceho okruhu možno pripojiť až štyridsať vnútorných jednotiek. Je možné postupné dopĺňanie podľa požiadaviek.

Firma M.F. Team zabezpečí pre vás kompletné riešenie vášho problému – prehriateho domu či bytu. Poskytuje aj všetky služby súvisiace so zavedením klimatizačnej jednotky do vašej domácnosti od návrhu riešenia cez dodávku a montáž zariadenia až po kompletný záručný a pozáručný servis. Na klimatizačné jednotky značky Daikin je záručná lehota 36 mesiacov. Ak ste sa rozhodli, že už toto leto by ste radi prežili v príjemnom klimatizovanom interiéri vášho obydlia, ostáva vám už iba rozhodnúť sa pre spoločnosť, ktorá pre vás dodá klimatizačné zariadenie. V horúcich letných dňoch sa sami presvedčíte, že investované prostriedky do klimatizačnej jednotky neboli vynaložené zbytočne, ale skutočne spríjemnia chvíle, ktoré budete tráviť doma.

 

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk