TESCOMA na Ambiente 2016: Ocenenie za dizajn, inovácie a predstavenie noviniek

Popredný svetový veľtrh Ambiente vo Frankfurte nad Mohanom sa po roku opäť stal miestom, kde sa stretol svet dizajnu, najnovších trendov a inovácií spotrebného tovaru. TESCOMA, samozrejme, nemohla chýbať
a od 12. do 16. februára už tradične otvorila veľkolepý veľtržný stánok.

Dizajn centrum má narodeniny!!!
Dizajn a originálne novinky – to bolo motívom, ktorý sa niesol celou tohtoročnou expozíciou TESCOMY. A ako by aj nie, veď v tomto roku oslavuje jej dizajn centrum 15 rokov existencie! V tíme dizajnérov na čele so šéfdizajnérom Ladislavom Škodom vznikli počas tejto doby tisíce patentovaných výrobkov, ktoré vynikajú nielen dizajnom, ale aj funkčnosťou a použitím špičkových materiálov.

„Pätnásť rokov bola hlavná téma našej expozície. Tescoma je značka, ktorá už tradične ohromila šírkou sortimentu, novým prístupom k príprave pokrmov a revolučnými inováciami,“ pochvaľoval si vedúci marketingových komunikácií Ján Podhorný.
„Práve to je dôvod, prečo sú naše produkty tak žiadané a vyvážame ich do viac než 110 krajín sveta,“ dodal.

Tisíce firiem z 96 krajín!
Veľtrh ponúkol neuveriteľných 308 000 m2 výstavnej plochy a viac ako 4387 vystavovateľov z 96 krajín celého sveta. Ako už po niekoľkokrát stal sa jednou z najdôležitejších platforiem pre prezentáciu širokého sortimentu spoločnosti TESCOMA a príležitosťou, ako získať reakcie na nové produkty „z prvej ruky“.

Z predstavovaných noviniek zaujal predovšetkým „zdravý“ rad produktov Della Casa, vďaka ktorým je možné veľmi ľahko pripraviť domáce syry, dezerty, maslo alebo aj chlieb. Pýchou expozície boli potom výrobky, ktoré si odniesli ocenenie za dizajn, inovácie alebo funkčnosť. A že ich nie je málo… Len počas veľtrhu bolo v rámci troch hodnotiacich organizácií odovzdaných ďalších 8 ocenení!

Prestížne dizajnové ocenenie
Vysoko prestížnu cenu za dizajn – German Design Award – získala doska na krájanie VITAMINO, ďalej zdravé dózy do mrazničky PURITY a lis na cesnak HANDY.

Ocenenie Kitchen Innovation, kde kvalitu a inovatívnosť výrobkov hodnotí odborná komisia i nemeckí spotrebitelia, si vyslúžili štyri výrobky: digitálny teplomer so stierkou DELÍCIA, súprava na prípravu krémového syra DELLA CASA, zdravé dózy do chladničky PURITY a oddeľovač prichyteného cesta DELÍCIA.
Ocenené produkty počas svojich dvoch kuchárskych show prezentoval šéfkuchár Pavel Šnajdr, ktorý stojí za všetkými receptami spoločnosti TESCOMA. Na show prizerali desiatky návštevníkov veľtrhu, ktorí si mohli jednotlivé výrobky vyskúšať a ochutnať skvelé lahôdky pripravené práve vďaka týmto praktickým pomocníkom.

TESCOMA je naj kopírovanejšou značkou
Plagiarius Award je možno trochu kuriózne ocenenie, avšak vo svojom dôsledku významná „anticena“ – tretie miesto obsadila naša tescomácka obracačka na palacinky DELÍCIA.

Cieľom organizácie Aktion Plagiarius, ktorá ceny udeľuje, je boj proti falšovateľom. Na tie naozaj najkrikľavejšie prípady upozorňuje Plagiarius Award, ktorá sa udeľuje už od roku 1977.

Okrem obracačky na palacinky DELÍCIA, ktorú skopírovala firma DOBRÝ s.r.o. vrátane obalového dizajnu, sú ďalšími skopírovanými výrobkami TESCOMY štyri varianty obojstranných vykrajovačiek DELÍCIA a formy na vykrajovanie vankúšikov a tyčiniek DELÍCIA.

TESCOMA sa tak stala v tomto ročníku
Plagiarius Award najkopírovanejšou firmou. „To, že naše výrobky konkurenčné firmy kopírujú, znamená, že robíme našu prácu dobre,“ povedal s nadhľadom pri preberaní ocenenia dizajnér Martin Koval.

Taký bol teda veľtrh Ambiente 2016, ktorý navštívilo rekordných 137 000 návštevníkov z celého sveta. Už teraz začínajú prípravy na ďalší ročník, ktorý sa uskutoční od 10. do 14. februára 2017.
… a TESCOMA bude opäť pri tom!

www.tescoma.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk