Tip na vianočný darček

„Žihadlo“ na kolesách so schopnosťami akrobata

Duša pretekára miluje vrčanie motora, prekážky, nastražené rampy, saltá i ostré zákruty. Bez ohľadu na vek pookreje pri každom pohybe kolies a spozornie, ak sa v zornom poli objaví „tereňák“. Uprostred obývačky sa magnetom pre malých aj veľkých „autičkárov“ stáva „žihadlo“ so schopnosťami akrobata – terénne auto na diaľkové ovládanie Orava RC-1. Bravúrne zvládnutá konštrukcia, umožňujúca jazdu aj v prevrátenej polohe, a 6,5˝ nafukovacie pneumatiky pre dokonalé pruženie a odrazy s dokonale priľnavým dezénom pneumatík z neho robia favorita na víťazstvo v zápolení na podlahe. S pohonom všetkých štyroch kolies a silným motorom sa vyštverá na vysoké rampy a zvládne aj preklopenie o stenu. Zabudovaná anténa v tele auta mu umožní aj dlhšie výjazdy do nerovného terénu. Auto sa ovláda intuitívne džojstikmi na diaľkovom ovládaní a funguje na nabíjateľnú nikel-kadmiovú batériu. Synchronizácia pohybov a dokonalé zvládnutie plynulej jazdy i akrobatických kúskov vyžadujú trochu tréningu, bez toho by však hra s „tereňákom“ nebola žiadna pasia. Malí pretekári aj ich ockovia sa mnoho praktických trikov pre adrenalínovú jazdu dozvedia z návodu. Od Vianoc až do Troch kráľov tak majú dosť času stať sa jednoznačným víťazom „kobercového“ Paríž – Dakar.
www.orava.eu

Windomatic – vysávač, s ktorým je aj čistenie okien zábava

Túžite po čistých oknách ako od profesionálov? Nekonečné leštenie, aby boli okná dokonale čisté a bez šmúh je skutočne únavné. Navyše je tu problém s odkvapkávajúcou vodou na okenné rámy, parapety a podlahy. Vileda prináša vysoko inovatívny produkt – Windomatic, ktorý vám tento druh domácej práce uľahčí a bude si s ním rozumieť aj váš muž…
Vileda Windomatic je vysávač okien, ktorý funguje ako ručný vysávač s gumovou lištou. Okno stačí umyť čistiacou tekutinou a potom ho vysať prístrojom Windomatic. Tento domáci pomocník odsaje všetku špinavú vodu do integrovanej vodnej nádržky, ktorú možno jednoducho a pohodlne umývať v umývačke na riad. A vám zostanú len dokonale čisté a suché okná. Bez jedinej kvapky budú aj parapet a podlaha. Vďaka flexibilnému krku, ktorý zaisťuje ten správny uhol, sa ľahko dostanete do rohov a spodných záhybov okien. Špeciálna dvojitá gumová lišta navyše zaistí, že vaše okná zostanú bez jedinej šmuhy. S Windomatic získate naozaj všestranného pomocníka. Dá sa totiž použiť nielen na okná, ale aj na okenné rámy, zrkadlá a všetky hladké sklenené povrchy. Dostanete za 43,90 eur. Viac na
www.vileda.sk

Orava PLCD-102 18 V  – vaša predĺžená pravá ruka

Doma je vždy potrebné čo-to utiahnuť či vyvŕtať. A na to potrebujete to správne náradie, aby bol výsledok hodný pochvaly, hoci nemusíte byť profesionálnym majstrom. Akumulátorová vŕtačka a skrutkovač v jednom Orava PLCD-102 18 V je pravou rukou pre toho, kto sa nebojí výziev. Bude vašou pomocníčkou pri opravách v domácnosti či zhmotňovaní skvelých nápadov v dielni. Výborne poslúži pri vŕtaní do dreva, plastov aj kovu i na doťahovanie a povoľovanie skrutiek. Je vybavená LED diódou na osvetlenie pracovného miesta, pogumovaným držadlom pre bezpečnú prácu a súpravou bitov aj vrtákov – to všetko v praktickom hobby kufríku. Je to darček, ktorý je v dome či byte nevyhnutnosťou. Koho ním obdarujete?
www.orava.eu

Ako sa žije v drevostavbe

Slovensko má bohatú tradíciu drevostavieb a je len na škodu, že sa u nás ročne postaví cca iba 700 rodinných domov na báze dreva. Predstavuje to cca 8%ný podiel z ročne postavených rodinných domov.

Drevo je veľmi priateľské k životu človeka, lebo má niekoľko vlastností, ktoré nemajú iné stavebné materiály. Patria sem schopnosti regulovať vnútornú vlhkosť obytného priestoru, drevo príjemne vonia a dokáže aj pohlcovať rôzne pachy. Taktiež dokáže regulovať klímu obytných priestorov na prijateľných úrovniach (hlavne v lete) a povrchová teplota stien v zime nikdy nevyvoláva pocit studeného teplotného spadu. Zaujímavý je aj ekologický pohľad na drevostavby. Drevo v stavebnej konštrukcii má zápornú bilanciu emisií, čo sa o ostatných stavebných materiáloch nedá povedať. Drevo je teda najekologickejší materiál pre výstavbu rodinných domov.

Redakcia nášho časopisu už niekoľko rokov na špeciálne vyčlenených stránkach časopisu oboznamuje čitateľskú základňu s argumentmi a faktami, aké drevostavby RD sa na Slovensku stavajú, ako sú správne realizované stavby a tiež predstavujeme jednotlivé stavebné systém drevostavieb. Aj v dnešnom vydaní časopisu vám predstavíme niekoľko obrázkov na Slovensku postavených drevostavieb.

Redakcia
Snímky: archív redakcie

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk