Vchodové dvere vaša brána do bytu!

Vchodové dvere sú bránou do bytu, ktorá ich delí od okolitého sveta, a sú tak na ne kladené veľmi vysoké nároky. Mali by vás spoľahlivo ochrániť pred vlámaním i ohňom, pôsobiť reprezentatívne, ale zároveň svojím vzhľadom príliš nelákať zlodejov.

V dnešnej dobe sa už našťastie nemusíte obávať, že by týmto náročným požiadavkám dvere nevyhoveli.
Bývajú totiž štandardne vybavené bezpečnostnými prvkami, ktoré zvládnu obstáť v mnohých nežiaducich situáciách.
„Vypáčeniu zabráni päť bodový bezpečnostný zámok a vysadeniu zamedzí inštalácia tŕňov na strane závesov dverí. Protipožiarne vlastnosti sú zasa dané vnútornou konštruk­ciou dverí a tesné voči dymu mechanickým prahom a správne utesnenou zárubňou. Tá by mala byť pre väčšiu bezpečnosť z ocele a vyliata betónom,“ uvádza pán Martin Dozrál, generálny riaditeľ spoločnosti SOLODOOR, popredného českého výrobcu interiérových dverí.

Samozrejmosťou by mal byť v prípade vchodových dverí tiež pôsobivý vzhľad, pritom by ale nemali príliš vyčnievať, a tak lákať prípadných zlodejov.
„Vyriešiť to možno napríklad tak, že na strane vonkajšej chodby sa vyberie taký dekor, ktorý dobre splynie s okolitými dverami, a vo vnútri sa zasa zvolí rovnaký dekor, aký majú ostatné interiérové dvere, takže budú všetky dokonale zladené,“ uvádza Martin Dozrál. Odporúčajú sa predovšetkým laminátové povrchy ako napríklad CPL, ktoré nielenže dobre esteticky pôsobia, ale bez problémov odolajú mechanickému poškodeniu.

Pokiaľ chcete, aby vaše vchodové dvere spĺňali všetky kľúčové parametre, realizujte ich výber u certifikovaných predajcov, ktorí vám ochotne a predovšetkým odborne poradia.

www.solodoor.sk

Fantastické dobrodružstvo priamo u vás doma!

Čo v našich bytoch a domoch dokáže vyčarovať skutočný pocit „domova“? Je to rodinná harmónia? Tá pokojná atmosféra, vďaka ktorej vieme, že sme v bezpečí a s našimi blízkymi?

Hoci každý si predstavuje „domov“ podľa svojho vlastného uváženia, malo by byť samozrejmé, že je to aj miesto pre zábavu. Chodiť za dobrodružstvom niekam von môže byť z času na čas príjemné, no outdoorové druhy adrenalínu majú aj rad svojich nevýhod. Pokojne sa teda usaďte a privítajte vo svojej obývačke hlboký a až neuveriteľne intenzívny zážitok.

Práve prostredníctvom nových zobrazovacích technológií od spoločnosti Samsung si teraz môžete vychutnávať dokonalé farby a taký hlboký kontrast, aký ste doteraz nemali možnosť spoznať. Televízory SUHD TV vás totiž nielenže úplne pohltia do deja, ale vďaka nim sa stanovuje nový štandard v oblasti prémiových zobrazovacích zariadení. Pri sledovaní rôznych scén s televízormi SUHD máte možnosť vychutnať si sýte a autentické farby, ktoré sú na nerozoznanie od reality.

Mnoho ľudí váha, či sa oplatí investovať do televízora, ktorý ponúka zhluk najmodernejších technológií. Televízne programy totiž ešte nie sú prispôsobené pre sledovanie, aké si divák v dnešnej prevratnej dobe zaslúži. Samsung však pri výrobe SUHD TV myslel naozaj na všetko. Obsah v nižšom ako UHD rozlíšení sa totiž prostredníctvom jedinečného algoritmu digitálnej úpravy analyzuje a upravuje tak, aby sa jeho kvalita čo najviac priblížila k tomu, čo zamýšľal jeho tvorca. Jednoducho povedané, s televízormi SUHD máte k dispozícií ten najlepší obraz, nech je pôvodný obsah vysielania v akejkoľvek kvalite. Tomuto procesu napomáha aj technológia spracovania obrazu UHD Upscaling, ktorá výrazne zvyšuje kvalitu obrazu a približuje ju úrovni rozlíšenia UHD (4K).

Najnovší rad televízorov od Samsungu však ponúka aj niektoré špeciálne funkcie. Peak Illuminator Ultimate napríklad zvyšuje jas zosilnením LED podsvietenia v jasných častiach obrazovky, takže úroveň špičkového jasu je najvyššia vo svojej triede! A čo to znamená v praxi? Len toľko, že moment, keď sa svetlo objavuje v tmavých oblastiach, napríklad pouličné osvetlenie osvetľujúce panorámu mesta, je s SUHD ešte impozantnejší. Fascinujú vás práve špeciálne svetelné efekty? Technológia Precision Black Pro zvýrazňuje kontrast optimalizáciou vyžarovania svetla, vďaka čomu je obraz živý a dramatický ako nikdy predtým. Divák ešte nikdy nemal príležitosť vzhliadnuť výraznejšiu čiernu a jasnejšie odtiene bielej ako práve s SUHD.

Ako rozpoznáte SUHD na prvý pohľad? Skutočne, je to možné aj bez toho, aby ste vôbec zapli televízor. SUHD dávajú konečne zbohom plochým obrazovkám a do našich domácností prinášajú okrem dokonalého obrazu aj jedinečný zakrivený dizajn. Ten bol navyše navrhnutý tak, aby divák mohol sledovať rovnako kvalitný obraz z ľubovoľného uhla, takže sa už nemusíte s ostatnými rodinnými príslušníkmi hádať o to najlepšie miesto, za ktoré sa doteraz považoval stred gauča.

Samsung prináša každý rok úplne nové funkcie a tie, ktoré sa osvedčili, naďalej vylepšuje. Typickým príkladom sú funkcie Smart TV, vďaka ktorým si odteraz môže divák naplno vychutnávať ničím neobmedzené prepojenie mobilných zariadení a televízora. Ak ste doteraz nepočuli o operačnom systéme TIZEN, ide o platformu, ktorá prináša jednoduchú a maximálne intuitívnu interakciu. So systémom TIZEN si vychutnáte oveľa rýchlejší prístup k svojim predvoľbám, pretože televízor si pamätá vaše nedávne výbery.
Načo chodiť von, keď máte doma všetko, čo potrebujete? Televízory SUHD od Samsungu obohatia váš domov o taký druh zábavy a dobrodružstva, aké si len budete priať.

www.samsung.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk