Zaujalo nás

Zámok na diaľkové ovládanie – stačí otlačok prsta alebo mobil
Prelom v oblasti zabezpečenia domácností prináša známa značka FAB a jej tohtoročná novinka – diaľkovo ovládaný zámok FAB ENTR. Patentovaný systém zvyšuje zabezpečenie vášho domova, umožňuje nadefinovať prístupy rôznym ľuďom a po zabuchnutí dokáže automaticky zamknúť na dva západy. FAB ENTR funguje na jednoduchom princípe. Je zložený z cylindrickej vložky v štvrtej, najvyššej triede zabezpečenia. Na vložke je navyše nainštalovaný bezdrôtový motorický zámok. „FAB ENTR tak vlastne odomyká za vás. Vy si len vyberiete, ktorý spôsob ovládania je pre vás najpohodlnejší,“ hovorí Daniel Gregor, bezpečnostný odborník zo spoločnosti ASSA ABLOY, ktorá značku FAB vlastní.
K dispozícii je niekoľko možností. Zvoliť si môžete diaľkové ovládanie, ktoré jednoduchým stlačením tlačidla zámok odomkne, klávesnicu, na ktorej stačí zadať PIN, alebo čítačku otlačkov prstov. Na ňu len priložíte prst a je odomknuté. Využiť ale môžete aj váš mobilný telefón. FAB ENTR je, samozrejme, dodávaný aj s klasickými kľúčmi. Ďalšou výhodou motorického zámku FAB ENTR je fakt, že pokiaľ dvere zabuchnete, už sa nemusíte obťažovať zamykaním, dá sa totiž nastaviť na automatické zamknutie. „To je výhoda pre tých, čo napríklad zabúdajú zamykať. S ENTRom sa vám nestane ani to, že si kľúče zabuchnete doma. Stačí zatlačiť diaľkové ovládanie alebo využiť iný spôsob a dvere sú ihneď odomknuté. Potom ich stačí len potlačiť a ste zasa doma,“ vysvetľuje D. Gregor.

Proti dažďu a snehu
Vonku prší alebo sneží a vy stojíte pred domom. Nie ste ničím krytí a kľúče na otvorenie dverí do domu nie a nie nájsť. Je vám táto situácia povedomá? Určite áno. Pritom riešenie je celkom jednoduché, a to v podobe sklenej závesnej striešky nad vchodovými dverami!
„Vonkajší závesná strieška Rain sa skladá zo sklenej dosky, antikoróznych (nerezových) tyčí a kotviacich nastaviteľných kĺbov, ktoré udržujú konkrétny bezpečný sklon striešky. Na výrobu sa používa bezpečnostné sklo Connex s vnútornou bezpečnostnou fóliou s celkovou hrúbkou 14 a 19 mm,“ opisuje pán Petr Paksi, výkonný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia, a dodáva: „Strieška nemusí byť len v čírom vyhotovení, ale zvoliť si možno tiež farebne tónované sklo planibel – modrej, bronzovej či šedej, ale aj dizajnové Grafosklo s konkrétnym motívom.“
Sklené striešky sú jednoduchým riešením v modernom dizajne a trendy materiáloch. Viac na
www.zabradlie-jap.sk

Na svete je nová aplikácia na navigáciu k zberným dvorom
Prvá stavebná sporiteľňa podporila vznik mobilnej aplikácie Green Bin, ktorá umožňuje identifikovať najbližšie zberné dvory na odovzdanie stavebného odpadu, elektroodpadu a iných druhov odpadu, ktoré je možné recyklovať alebo vyžadujú bezpečnú likvidáciu. Takýmto spôsobom chce PSS, a. s., prispieť k posilňovaniu ekologického správania a k ochrane životného prostredia. Podľa cieľov stanovených Európskou komisiou by sa do roku 2020 malo recyklovať 70 % stavebných odpadov, zatiaľ čo na Slovensku je to teraz len 50 %. V rebríčku krajín podľa vytriedeného odpadu sa nachádzame na predposlednom mieste v EÚ,“ konštatuje Ludvik Jančo, predseda Združenia na rozvoj recyklácie stavebných materiálov. „Nakoľko na Slovensku v súčasnosti využíva mobilné zariadenia cca 2,5 mil. obyvateľov vo veku 15 – 55 rokov, veríme, že práve s pomocou aplikácie Green Bin sa nám podarí túto smutnú bilanciu zlepšiť,“ dodáva Jana Ružická z občianskeho združenia EKOrast, ktoré tvorbu aplikácie zastrešuje. Stavebný odpad, ktorý pochádza okrem iného aj z prestavieb domov a bytov, predstavuje takmer 30 % všetkého odpadu, ktorý sa na Slovensku vyprodukuje. Nie všetok tento použitý materiál však skončí tam, kde má – v zberných dvoroch. Spolu s nárastom stavebného odpadu zaznamenávame aj nárast čiernych skládok, pričom ide najmä o drobný stavebný odpad zo súkromných stavieb. „Mnohí drobní stavebníci nevedia, čo majú so stavebným odpadom robiť, a tak sa často uchýlia k tomu najjednoduchšiemu i keď nesprávnemu riešeniu. PSS, a. s., ako spoločensky zodpovedná banka s ekologickým zmýšľaním, má záujem prispieť k riešeniu tejto situácie,“ uvádza Radovan Slobodník, vedúci oddelenia komunikácie PSS, a dodáva: „Sme radi, že sme mohli podporiť tvorbu aplikácie Green Bin, ktorá vďaka rýchlej navigácii na najbližší zberný dvor pomôže predchádzať znečisťovaniu životného prostredia a tiež zbytočnému plytvaniu s materiálom, ktorý je možné opätovne použiť.“ Aplikáciu Green Bin, ktorá s použitím mobilu alebo tabletu ponúka navigáciu na zberné dvory stavebného odpadu, elektroodpadu a iných druhov odpadu, je možné stiahnuť si do mobilu alebo tabletu bezplatne na Google Play Store alebo App Store.

TERRAN – aj v roku 2016 vás prekvapí novinkami!

Spoločnosť Mediterran Sovakia s.r.o., výrobca betónovej strešnej krytiny značky TERRAN, je známa svojimi vysokokvalitnými výrobkami, ktoré patria k vyspelým produktom na trhu. Počas svojej existencie prešla viacerými dôležitými zmenami a rozšírila svoje portfólio, aby svojimi produktmi uspokojila čo najširšie spektrum zákazníkov.

Jarné novinky v sortimente betónových škridiel TERRAN
V portfóliu značky TERRAN nájdete aktuálne šesť rôznych modelov strešnej krytiny v pestrej farebnej škále, ktoré sú chránené povrchovou úpravou ColorSystem alebo EVO.
Povrchová úprava ColorSystem zabezpečuje stálofarebnosť a lesk škridiel, kým EVO predstavuje najmodernejší spôsob úpravy a výrazným spôsobom predlžuje životnosť strešnej krytiny.

Od 1. apríla 2016 sa farebná škála rozšírila ako v prípade povrchovej úpravy ColorSystem, tak aj pri krytinách, na ktoré sa aplikuje ochranná vrstva EVO.
Prekvapte vašu strechu napríklad teplou tmavohnedou, ktorá veľmi pekne harmonizuje s prirodzenými farbami, ako sú piesková, vanilková alebo bledožltá. Tmavohnedá farba je dostupná pri strešnej krytine DANUBIA ColorSystem ako aj v produktovej línii Rundo ColorSystem, ktorá nám pripomína
náladu tradície.
Ak uvažujete radšej o chladnej elegancii v modernom štýle, odporúčame vám škridlu TERRAN Zenit EVO, ktorá je už k dispozícii v piatich vyhotoveniach. Je to veľmi moderná krytina, ktorej dizajn bol inšpirovaný súčasnými inovatívnymi trendmi. Šperkom vašej strechy sa môže stať napríklad model Bridlica, ktorého povrch imituje kameň. Ďalšími novinkami sú aj farby Granit a Onyx, ktorá evokuje hlbokú farbu noci. Ak sa rozhodnete pre čiernu resp. šedú krytinu, budete môcť kombinovať vašu strechu s farbou fasády, okien či garážovej brány veľmi štýlovo a moderne podľa vašich predstáv.

Výnimočnými vlastnosťami disponuje aj krytina SYNUS EVO od značky TERRAN, ktorá bude dostupná na trhu od 1. mája. Obsiahne v sebe výhody krytiny Synus, okorenené štipkou povrchovej úpravy EVO. Zaujme svojím jedinečným vlnitým profilom, ktorý pripomína sínusoidu, a nízkou hmotnosťou predstavuje ideálne riešenie pri rekonštrukciách starších domov. Vďaka svojmu elegantnému tvaru je však zaujímavou voľbou aj v prípade novostavieb. Dostupná je v štyroch farebných vyhotoveniach – korall (tehlovo červená), merlot (višňovo červená), mocca (hnedá) a carbon (čierna).

Značka TERRAN poskytuje na všetky betónové výrobky 50-ročnú záruku, ktorá sa vzťahuje na vodotesnosť, presnosť rozmerov a mrazuvzdornosť.

Mediterran Slovakia s.r.o.
Veľká Farma
925 84 Vlčany
Tel.: +421 31 77 94 942
e-mail:
mediterranslovakia@mediterran.com
www.terran.sk

Kto sme a čo ponúkame

sme profesijne usporiadaný online časopis o stavebných firmách a materiáloch na Slovensku. Jeho cieľom je rýchle vyhľadávanie informácií a dodávateľských firiem pri stavbe rodinného domu.

Stavebníctvo

Zložité hospodárske obdobie, ktoré už 5 rokov trápi slovenské stavebníctvo, naplno odkrylo jeho problémy a nedostatky.

Prínos pre návštevníka stránky

Rýchla orientácia v odbore stavebníctva zrozumiteľnými článkami aj pre neodborníkov. Budú ich pripravovať najväčšie špičky, osobnosti a kvalitní realizátori prác.

Naši partneri

Ing. Pavel Kleskeň
šéfredaktor
0903 721 235
PhDr. Andrej Fabík
zástupca šéfredaktora
0904 978 305
Mirka Kleskeňová
redaktorka
0903 401 077
Štefan Majerník
obchodný zástupca
0903 781 341
Martin Strihovský
grafik
0903 046 808


Adresa redakcie: Trenčianska 47, 821 09 Bratislava
www.domabyt.sk